İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projemiz kapsamında çalışmalarını sürdüren Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu yaraları sarmak için Elazığ'daydı.  
Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu

Bayrampaşa'da kurulan Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu oyunlarını sergilemeye devam ederken sosyal sorumluluk anlamında da farklı çalışmalara imza atıyor. Bu çerçevede Elazığ'daki depremde korku yaşamış çocuklara psikososyal destek sundu. Tiyatro ekibimiz drama, masal, ritim, boyama, Hacivat-Karagöz gibi çeşitli etkinliklerle çocukların depremin etkisinden kurtulup eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı.

Hem Çocuklara Hem Yetişkinlere

Çocukların depremin olumsuz etkilerinden kurtulmasına yardımcı olan tüm bu faaliyetlerde çeşitli branşlardan öğretmenlerimiz yer aldı. Bayrampaşa İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Muzaffer Bilge Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu'na Elazığ'da eşlik etti.

Elazığ Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürü Sayın Mahmut Şahin çadır kentlerde yapılacak etkinlikler konusunda öğretmenlerimize yardımcı oldu. Elazığ İl Millî Eğitim Müdürlüğü ise gerçekleştirilen etkinliklerde Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu'nun yanında oldu. Ayrıca sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında bulunarak kardeşlik ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koydular.

Elazığ'da Sarayatik ve Kızılay mahallelerinde bulunan çadır kentlerde çocuklara ayrılmış alanlarda çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu ardından Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonunda düzenlenen akşam etkinliklerine katıldı. Çocuklara unutulmaz anlar yaşatan ekibimizde aynı zamanda psikolojik danışman ve sosyal çalışmacı olarak görev almış öğretmenlerimiz yetişkinlere yönelik grup etkinlikleri gerçekleştirdi. Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Şahin "Böyle zor günlerde yanımızda olmanıza vesile olan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

"İnoya" Ahşap Oyuncakları ve Kırtasiye Yardımı

Bayrampaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Damla Yıldırır Sezgün bu organizasyonun gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür etti. Tiyatro Ekip Lideri Uzman Psikolojik Danışman Mahmut Bilal Kaya ise görüşmelerin ve psikososyal desteğin depremden etkilenenler için önemli olduğunu kaydetti.

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Millî Eğitim Bakanlığımızın Üreten Okullar Projesi kapsamında ürettiği "İnoya" ahşap oyuncakları da Elazığ'daki çocuklara ulaştırıldı.  Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bayrampaşa Anaokulu,  Oğuzhan İlkokulu, Yahya Kemal Ortaokulu, Hacı Halide Canayakın Anaokulu, Tuna Anaokulu, Hacı İlbey İlkokulu ve Bayrampaşa İlkokulu ise kırtasiye yardımında bulundu.

18-02-202018-02-202018-02-202018-02-202018-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.