İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım Beceri Atölyeleri Sanal Sergileri

Öğrencilerimizin sanatsal çalışmaları, hazırlanan sanal sergi salonlarında sergilendi.
Tasarım Beceri Atölyeleri Sanal Sergileri

Tasarım Beceri Atölyeleri, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan ve çocuklarımızın çok yönlü olarak gelişimini hedefleyen bir uygulama. Salgın süreciyle beraber çocuklarımızın uzaktan eğitim gördükleri dönemde de üretim mantığından uzak kalmamaları için İstanbul Tasarım Beceri Atölyeleri Koordinatörlüğü, evde yapılabilecek etkinlik temalarıyla sosyal medya çalışmalarını sürdürdü.

Koordinatörlüğümüzün sosyal medya hesaplarından duyurusu yapılan sergi çalışmasına, tbasanalsergi@gmail.com adresine elektronik posta yoluyla gönderilen eserlerin fotoğrafları dâhil edildi.

Bilime Sevdalı, Kültüre Duyarlı Mutlu Çocuklar

Tasarım beceri atölyelerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Şunu söyleyebilirim ki uzaktan eğitim sürecinde gelişim yolculuğumuzu zamanın ruhuna uygun bir şekilde hep birlikte sürdürmek büyük önem taşıyor. Zira özene ve yakından bakmaya, sakince düşünüp hayat dolu çözümler bulmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlardayız. Bilime sevdalı, kültüre duyarlı mutlu çocuklar yetiştirme sürecimiz öğrenme yolculuğunu sürekli kılan çalışmalarımızla devam ediyor.Bizler şuna inanıyoruz: Bilgi ve eğitim öğrencilerimizin olduğu her yerdedir. Çocuklarımız için, ülkemiz için yeni cümleler kurmayı hep beraber sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bilim, Sanat ve Paylaşım Odaklı Çalışmalar

24 Kasım Öğretmenler Günü bağlamında gerçekleştirilen "Öğrenciler Öğretmenleri için Üretiyor" sergisi öğrencilerimizin öğretmenleri için yaptıkları sanatsal çalışmalardan meydana geldi. Bu çerçevede öğrencilerimizin gönderdiği çalışmalar sanal sergi hâline getirilerek 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yayımlandı.

16-20 Kasım tarihlerindekiara tatil döneminde çocukların evde yapabilecekleri etkinlikler için belirlenen uzay temalıçalışmalar gerçekleştirildi. "Ben Astronot Olsam" konusunda çocukların uzay kıyafetleri ve uzay aracı tasarlamaları sağlandı. "Siz Küçük Prens'in Yerinde Olsaydınız" konusuyla gezegen yolculuğu yapan Küçük Prens hikâyesinden esinlenerek hissettiklerini çizmeleri sağlandı.

"Mutfakta Astronomi" konusunda ayın evrelerinin kurabiyelerle temsil edilmesinde olduğu gibi öğrencilerimiz mutfaktaki yiyeceklerle gök cisimleri veya gök olaylarını ilişkilendirdiler. "Bilim Kurgu Afişi" ile çocukların uzayla ilgili bir bilim kurgu filmi çektiklerinde bunun afişini nasıl tasarlayacakları üzerinde düşünmeleri ve bir afiş hazırlamaları istendi. "Uzayı Odamıza Taşıyalım" etkinliğinde ise çocukların odalarında kullanabilecekleri, uzay cisimlerini içeren tavan sarkıtı, duvar süsü, rüzgârgülüyapmaları mümkün oldu.

Çocuklarımızın ara tatil döneminde yaptıkları uzay temalı çalışmalar sanal sergilere dönüştürülerek yayımlandı.Uzaktan eğitim sürecinde daha da öne çıkan tasarım beceri atölyelerinin sanal sergilerine sosyal medya hesapları üzerinden ve TBA YouTube kanalı üzerinden erişilebiliyor.

Twitter: @isttba

Instagram: istanbultba

YouTube: İstanbul Tasarım Beceri Atölyeleri TBA

24 Kasım Öğrenciler Öğretmenleri İçin Üretiyor Sanal Sergisi: https://bit.ly/394C6i3

16-20 Kasım Ara Tatil Uzay Teması Sanal Sergileri: https://bit.ly/37eHbSv

https://bit.ly/3qb8qpq

https://bit.ly/3mhmknR

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.