İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım Beceri Atölyeleri Meslek Liselerinde

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz  Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
Tasarım Beceri Atölyeleri Meslek Liselerinde

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Okul -Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Projesi kapsamında sektör tarafından kurulan Bridgestone Lassa, Mercedes-Benz, Volkswagen Avek, Çetur Motosiklet Eğitim Laboratuvarı, Bosch-Car Service,  Mutlusan Elektrik atölyelerinde incelemelerde bulunarak, öğretmen eğitimleri, staj ve istihdam konularında bilgi aldı. Açılması planlanan Tasarım  Beceri Atölyeleri için incelemelerde bulundu.  

Bu yıl 150. eğitim-öğretim yılını kutlamaya hazırlanan Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerine devam eden Kemal Varın Numanoğlu, müzecilik uygulamalarında en önemli yeniliklerden biri olan İstanbulCumhuriyet Eğitim Tarihi Müze’sini de ziyaret etti.Numanoğlu, müzelerde eğitim yerini gitgide öğrenmeye bıraktığını; artık müze eğitiminden değil müzede öğrenmeden söz edildiğini bu bağlamda İstanbul Cumhuriyet Eğitim  Tarihi Müzesi bunun önemli mekânlarından biri olduğunu kaydetti.

2 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak olan “Mekteb-i Sanayide Geçmişten Geleceği 150.Yıl Sektör Buluşmaları” töreni hakkında da bilgi alan Numanoğlu’na okul hamisi İTO Komite Üyesi  Mehmet Barış Daryal da eşlik etti.

24-04-201924-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.