İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ FOTOĞRAF SERGİSİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde Tasarım Beceri Atölyeleri Fotoğraf Sergisi açıldı.
TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ FOTOĞRAF SERGİSİ

Tasarım beceri atölyeleriMillî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi'nde çocuklarımızın çok yönlü olarak gelişmesi için oluşturulmuş öğrenme ortamlarını ve süreçlerini ifade etmektedir. İstanbul'daki çalışmaları Vizyon Belgesi'ni takiben başlayıp devam eden ve sayısı toplamda 1000'i aşan tasarım beceri atölyeleri için İl Millî Eğitim Müdürlüğü binasındaki sergi alanında Tasarım Beceri Atölyeleri Fotoğraf Sergisi açıldı.

İlimizdeki farklı okul türlerindeki tasarım beceri atölyelerinin fotoğraflarını içeren sergide 110 okuldan gelen fotoblok biçimindeki çalışmalar kullanıldı. Sergi fotoğrafları Avrupa ve Anadolu yakasındaki okullar olarak iki ayrı koridorda sergilendi. Sergi açılışında İstanbul Tasarım Beceri Atölyeleri Uygulama Rehberi ve Disiplinlerarası Etkinlik Kitapçığı ile İstanbul tasarım beceri atölyeleri maskotu olarak belirlenen nar logosunun da tanıtımı yapıldı.

Tasarım Beceri Atölyeleri Fotoğraf Sergisi'nin açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı tarafından gerçekleştirildi. Yazıcı "Okullarımızın tasarım beceri atölyeleriyle mekânsal olarak önemli katkılar sağlamalarının yanında çocuklarımızın bu atölyelerde çalışmalar gerçekleştirerek kendilerini geliştirme şansı bulmaları, öğrenme dönüşümünün sağlanması açısından oldukça önemli. Sergiye katılan okullarımıza bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tasarım beceri atölyelerinin okullarımızda yaygınlaşması ve tüm çocuklarımızın atölyelere erişebilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Açılışa İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Sayın Menderes Kaya, Sayın Levent Özil, Sayın Mustafa Akhan, Sayın İrfan Ballı, Sayın Eyüp Balyemez'in yanı sıra tasarım beceri atölyeleri ekibi ve AR-GE birimi üyeleri katıldı.

Serginin salgından dolayı sanal sergiye dönüştürülmüş hâli aşağıdaki bağlantıdan dijital olarak gezilebiliyor: 

Sanal sergi için tıklayınız.

 

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.