İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım - Beceri Atölyeleri Açılışı

Şişli Selahaddin Eyyübi Ortaokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açıldı. 
Tasarım - Beceri Atölyeleri Açılışı

Tasarım-Beceri Atölyeleri öğrencilerin katılımcı öğrenmelerini destekleyen, onların yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri yeni ortamlar sağlamayı ve böylece ilgi, istek ve becerilerine göre kariyer yönlenmelerini sağlayabilecekleri eğitim ortamlarıdır. İstanbul'da gerçekleştirilen uygulamalarla pek çok ilçe ve okulda yaygınlaşan bir yapıdadır.  Bu atölyelerden biri Şişli Selahattin Eyyubi Ortaokulunda açıldı.

Açılışa Bakanlık Müşavirimiz Sayın Hüseyin Özcan, Şişli Kaymakamı Sayın Ali Fuat Türkel, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit Yentür, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, ilçe millî eğitim şube müdürleri Sayın Mehmet Yıldız, Nail Topal, Salih Akkaya, Hüseyin Özcanlar, Oner Müzik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın HaçikOner,İstanbul Tasarım-Beceri Atölyeleri koordinatörümüz katıldı. 

Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel,  açılış konuşmasında Türk Sanat Musikisi sanatçılarınınve Türk Halk Müziği ozanlarının eserlerine bakıldığında derin bir felsefenin yattığını belirtti. Tükel, kültürel zenginliğin Tasarım-Beceri Atölyeleri Müzik Atölyelerinde yapılacak çalışmalarla öğrencilere aktarılmasının önemine değinerekbağış yapanlara teşekkür etti. 

Eğitime katkı yapan HaçikOner'e teşekkür eden İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, Tasarım-Beceri Atölyelerinin eğitim ortamlarını zenginleştiren çok önemli bir uygulama olduğunu belirtti.

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Murat Gözüdok, eğitimde bulunduğumuz noktanın daha ileri düzeye getirilmesinde Tasarım-Beceri Atölyelerinin önemine değinerek,  atölyelerin kurulumunda yerel imkân desteğinin önemine dikkat çekti.

Şişli Selahattin Eyyubi Ortaokulu Müdürümüz Zeki Yanık, Müzik Atölyesi kuruluşunda büyük bir titizlik ve özveri sergileyerek maddi destekte bulunan HaçikOner ve ekibine teşekkür etti.

Açılışta kurdele kesiminin ardından davetliler atölyeleri ziyaret ettiler. Öğrencilerin yaptığı uygulamaları yerinde görerek uygulamalar hakkında öğretmenlerinden bilgi aldılar. Açılış programıöğrencilerin koro çalışması ve müzik dinletisinin ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi. 

07-02-202007-02-202007-02-202007-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.