İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TARİHİN DERİNLİKLERİNDEN GÜNÜMÜZE DİNOZORLAR Protokolü İmzalandı

Talya Eğlence, Müze ve Hizmetleri A.Ş.  (JURASSİC LAND) ile “TARİHİN DERİNLİKLERİNDEN GÜNÜMÜZE DİNOZORLAR”  Protokolü İmzalandı.
TARİHİN DERİNLİKLERİNDEN GÜNÜMÜZE DİNOZORLAR  Protokolü İmzalandı

 

 

“Tarihin Derinliklerinden Günümüze Dinozorlar” protokolü, İstanbul  Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ADALI, Talya Eğlence Müze ve Hizmetleri AŞ (JURASSİC LAND) kurucusu ve ortağı Figen MENGİ TEKER ve İnsan Kaynakları Müdürü Zübeyir GÜÇLÜ, Proje yürütücüsü Tuğba EVRENSEL’in katılımları ile 01.09.2014 Pazartesi günü imzalandı.

 

Bu protokolün amacı; öğrencilerimizin gerek ülkemizde benzeri olmayan kapsamda, birebir boyutlarıyla dinozor iskelet, rölyef ve fosillerinden oluşan geniş dinozor müzesi gerek bir fantastik bir yolculuğu sembolleyen Türkiye’nin en büyük 4 boyut-6 efektli sineması, gerekse bir senaryo eşliğinde deneyimli rehberlerin, ana sınıfından lise son sınıfa kadar geniş bir yelpazede yaş grubuna uygun formatta anlatımlarıyla eşlik ettiği toplam 5 üniteden oluşan bilim merkezi turu ile soyları tükenmiş olan dinozorları inceleyerek onların yaşamları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

 

Proje kapsamında ilimiz bünyesinde yer alan temel eğitim ve ortaöğretim öğrencileri Tarihin Derinliklerinden Günümüze Dinozorlar Projesi çerçevesinde nesli tükenmiş olan bir biyolojik tür hakkında analitik olarak inceleme olanağı elde edeceklerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jurrasicjurrasicjurrasic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.