İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinema Akademisi

İstanbul Öğretmen Akademileri Sinema Akademisi eğitimleri öğretmenlerimize yeteneklerini keşfetme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunuyor.
Sinema Akademisi

Öğretmenlerin eğitime yeni çağın dili sinema ile yaklaşması gerektiği anlayışından yola çıkan İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesindeki Sinema Akademisinde iki temel kazanım öne çıkıyor. Bunlardan ilki öğretmenlerin sinema ile profesyonel bir şekilde ilgilenmesini ve dünyada gelişen akımları ve yenilikleri  sektör profesyonelleri aracılığı ile deneyimlemelerine fırsat tanımak. İkincisi ise öğretmenlerin kamera arkasına geçip, set tecrübesiyle kendilerini ifade etmelerinin yeni bir aracını keşfetmelerini sağlamaktır.

 

Öğretmenlerimizin eğitim dünyasına yönelik sinema üzerinden söyleyeceği sözlerin önemli olduğu düşüncesinin yön verdiği Sinema Akademisi ile Film Çekim Pratikleri Atölyesi 20'şer öğretmenle eğitimlerine başladı. Sinema Akademisi Koordinatörü ve Senaryo Danışmanı Yektacan Özçift, Cevdet Şamikoğlu İlkokulu'nda senaryo yazımının temelleri üzerine eğitim verdi. Yine akademi bünyesinde kurulan Film Çekim Pratikleri Atölyesi, Türk Edebiyatı Vakfı'nda senarist Sinan Aşık'la yapılan senaryo dersi ile eğitime başladı.

Önümüzdeki günlerde açılacak olan Animasyon Atölyesi de yine 20 öğretmen ile yola çıkacak. Sinema dilinin imkânlarına odaklanan Sinema Akademisi, süreç içerisinde bünyesine daha fazla atölyeyi dâhil ederek çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

20-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.