İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYISAL BİLİMLER AKADEMİSİ

Sayısal Bilimler Akademisi önde gelen akademisyenlerimizin katılımıyla eğitimlerine devam etti.
SAYISAL BİLİMLER AKADEMİSİ

Başta ortaokul ve lise matematik, geometri, fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve öğretim teknolojileri ve sınıf öğretmenleri olmak üzere ilgili alanda kendini geliştirmeyi amaçlayan tüm öğretmenlerimize yönelik pek çok kapsamlı eğitim faaliyetleri öğretmenlerimizle buluştu.

Dönem içerisinde TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoy bilim sohbetlerinde ağırlandı ve Türkiye'nin kutup araştırmalarının önemi ve iklim değişikliği üzerine konuşuldu.

Nitelikli insan gücünün öneminin tartışılmaz olduğu günümüzde eğiticiler insana yatırımda en önemli rolü oynamaktadırlar. Eğiticinin eğitim vermedeki yetenek ve yetkinliklerinin gelişmesi bağlamında Altınbaş Üniversitesi işbirliğiyle eğitici eğitimi ve NLP eğitimleri gerçekleştirildi.

Sıfır Atık Projesi, atık oluşumunu azaltılacak, israfı önleyecek, atıkları kaynağında ayrı toplayarak geri dönüşüme kazandırmayı ve ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyor. Bu noktada da çocuklarımızın ve gençlerimizin projeye katılım sağlaması, uygulamaların gelecek nesillere taşınması açısından önem arz etmektedir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sıfır Atık Birimi Başkanı Doç. Dr. Ece Ümmü Deveci, eski başkanı Doç. Dr. Çağdaş Gönen ve sıfır atık birimi eğitim sorumlusu Doç. Dr. Meryem Nur Aydede ile Sıfır Atık Projesi üzerine konuşuldu. İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi süreci gibi konular ele alındı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.