İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sanatçılardan İl Müdürümüze Ziyaret

Öğretmen Akademileri kapsamında, Kanun Virtüözü-Bestekar Göksel BAKTAGİR ve Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat GÜLSES ve eşi Bestekar -Sanatçı -Akademisyen Necip GÜLSES,  İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’yi ziyaret ettiler.
Sanatçılardan İl Müdürümüze Ziyaret

Ülkemizin yetiştirdiği Kanun Virtüözü-Bestekar Göksel BAKTAGİR, Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat GÜLSES ve eşi Bestekar -Sanatçı -Akademisyen Necip GÜLSES  Öğretmen Akademileri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ ile bir araya geldiler.

Sanatçılarımız İl Müdürümüzle bir süre sohbet ederek  çocuklardaki müzik eğitiminin küçük yaşlarda başlaması gerektiği ve Müzik Eğitiminde öğretmen faktörünün  önemli bir yere sahip olduğunu belirttiler. Ayrıca müziğin sadece duygulara seslenmekle kalmayıp, duygular yoluyla akla seslendiğini, özgüven aşıladığını, ayrıca her yaş grubundaki çocuğun bilişsel öğrenmelerinde de önemli ölçüde etkin bir rol oynadığı ile ilgili karşılıklı  fikir alışverişinde bulundular.

 Sanatçılarımız, bu bağlamda sağlayacağı katkılardan dolayı Öğretmen Akademileri kurulması  fikrinin son derece yerinde bir karar olduğunu belirterek, projeye öncülük eden İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’ye teşekkür ederek, Öğretmen Akademilerine her zaman desteğe hazır olduklarını ve bu projenin içerisinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Ziyaret sonunda,  İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’ de projeye vermiş oldukları desteklerden dolayı sanatçılarımıza   teşekkür etti.

21-11-201621-11-201621-11-201621-11-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.