İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sanata Engel Yok

7. Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler Sergisi, 3-11 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.
Sanata Engel Yok

Özel bireylerin toplumla bütünleşmeleri ve özgüven kazanarak benlik gelişimini sağlamaları noktasında eğitimin rolü vazgeçilemezdir. Özel bireylerin ihtiyaçlarına ve bireysel özelliklerine uygun, nitelikli ve erişilebilir bir özel eğitim imkânı sunmak Millî Eğitim Bakanlığımızın en önemli görevleri arasındadır.

Özel bireylerin eğitimlerinde; sahip oldukları yeteneklerin ortaya çıkarılması, elde ettikleri başarılarla kendine güven ve cesaretlerinin artırılması büyük bir önem taşımaktadır. Kazanılan estetik beceriler, engelli bireylerin sosyal yaşama uyum sağlamalarını kolaylaştırmakta, yaratıcılık yönlerini geliştirmekte ve kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Engelli Değil, Özel Çocuklarımız

Bu amaçla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde sergi açılması ve Bakanlığımız ile TURKCELL arasında Engelsiz Eğitim Projesi Protokolü imzalanacak.

Özel eğitim ilk ve ortaokulu, özel eğitim meslek lisesi, özel eğitim meslek okulu ve özel eğitim uygulama okulu öğrencilerimiz tarafından yapılan 170 eserin sanatseverlerin beğenisine sunulacağı 7. Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler Sergisi, 3-11 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Sanata Engel Yok sergisinin açılışı 3 Aralık 2018 tarihinde saat 13.00’te Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Emre Bilgili ve TURKCELL Yönetim Kurulu başkanı Sayın Ahmet Akça tarafından gerçekleştirilecek.

02-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.