İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salgın Sürecinde Sinema Akademisi

Sinema Akademisi salgın sürecinde çalışmalarını online alanda yaptı.
Salgın Sürecinde Sinema Akademisi

Sinema Akademisi, bir yandan eğitsel senaryolar ile öğrencilerine yönelik görsel içerik hazırlamak isteyen öğretmenlere yüz yüze ve online eğitimler düzenlemektedir, diğer yandan da üretim süreçlerinde aktif rol oynayarak eğitime katkı sağlayacak ürünler elde etmeye çalışmaktadır.

Film Çekim Pratikleri, Sinema ve Animasyon Atölyesi ile yola çıkan Sinema Akademisi salgın sürecinde çalışmalarını online alanda yaptı.

Görüntü alma teknikleri, senaryonun temelleri, yönetmenlik deneyimi, post prodüksiyon,  seslendirme ve dublaj, görüntü yönetmenliği, medeniyet okumaları, cep telefonu ile film çekmek, stop motion ile eğitsel içerik hazırlama gibi konuların işlendiği akademide
Mesut Uçakan ile sinema üzerine konuşuldu.

Ayrıca bünyesinde eğitim alan öğretmenlerle meslek lisesi tanıtımı, doktorlara teşekkür spotu, öğretmenleri uzaktan eğitime yönlendirme spotu, Öğretmen Akademileri tanıtımı, İstiklal Marşı çekimi, Mehmet Akif spotu çekimi, 23 Nisan videoları alt yazı düzenlemesi ile İstanbul'un Fethi kutlama videoları oluşturuldu.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.