İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salgın Sürecinde Din Öğretimi

Salgın sürecinde din öğretimi kurumlarımız çağın imkânlarından yararlanarak hem eğitim çalışmalarını sürdürdü hem de salgınla mücadeleye katkı sundular.
Salgın Sürecinde Din Öğretimi

Küresel salgın nedeniyle Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından eğitime ara verilmesi ve uzaktan eğitimlerin başlamasıyla birlikte tüm Anadolu imam hatip liselerimizde ve bazı imam hatip ortaokullarımızda canlı ders uygulamasına geçildi.

Bakanlığımızın Eğitim Bilişim Ağı üzerinden canlı ders uygulamasını başlattığı andan itibaren ise Din Öğretimi Şubemizin sorumlu olduğu tüm imam hatip okullarımız canlı ders uygulamasıyla öğrencilerimizle sanal ortamda yüz yüze ders yapma imkânı sağladılar. Ayrıca hafızlık, güzel sanatlar ve spor gibi yetenek alanlarında eğitim veren imam hatip okullarımız sorumlu öğretmenlerinin nezaretinde online olarak ezber verdiler; resim, musiki, hat, tezhip ve ebru gibi çalışmalarını yaptılar. Sporcu öğrencilerimize de yine antrenmanları online olarak sanal ortamda yaptırıldı.

Çok Yönlü Çalışmalar

Yine imam hatip okullarımızın tasarım-beceri atölyelerinde siperlik ve maske imalatı yapılarak bunlar başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emniyet ve eğitim çalışanlarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Salgın sürecinde görev yapan sağlık çalışanları, emniyet çalışanları ve cezaevi çalışanları gibi kamu görevlilerine pansiyonlu okullarımızın kapılarını açıldı ve böylelikle on binlerce vatandaşımıza virüsün bulaşmasını engellemede büyük pay sahibi olundu.

Bu süreçte idrak ettiğimiz Ramazan ayında imam hatip okullarımız, misyonlarının gereği olarak sosyal medya hesaplarından mukabeleler düzenleyerek geleneklerimizi yaşatmaya devam ettiler. Ayrıca birçok imam hatip okulumuz Ramazan ayı boyunca her gün bir konu ve bir konukla sosyal medya üzerinden canlı yayınlarla Ramazan ayının bereketli geçmesi konusunda azami ölçüde gayret gösterdiler.

30-06-202030-06-202030-06-202030-06-202030-06-202030-06-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.