İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Tabanlı Eğitim Yaygınlaşıyor!

Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi, bugün Sabahattin Zaim Üniversitesi Merkez Kampüsünde yapıldı.
Proje Tabanlı Eğitim Yaygınlaşıyor!

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi;  iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini ve birbirlerini etkilemesini hedefliyor. Bu çerçevede oluşturulan başvuru şartları sergilenecek örneklerin kalitesini artırmayı, dolayısıyla katılımcıların öğrenme fırsatlarını artırmayı amaçlıyor.  Sergide sunulan iyi örneklerin eğitim süreçlerini daha nitelikli hâle getirmesi veya bir eksikliği gidermesi önemseniyor.

Beş Kategori

Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi, etkin öğretim, kültür, sanat ve spor, bilim ve teknoloji özel eğitim, çevre ve okul estetiği olmak üzere beş kategoriden oluşuyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı yaygın örgün tüm eğitim öğretim kurumlarının katılımıyla 5119 proje başvurusu alındı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından gerçekleştirilen ön eleme sonrasında ikili değerlendirme yapıldı. İkili değerlendirme sonucunda en yüksek puanı alan 254 proje saha değerlendirmesine hak kazandı.

Dikkatli Değerlendirme Süreci

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen maarif müfettişleri, okul müdürleri ve öğretmenler; 254 eğitim kurumunu ziyaret ederek projelerin kurumlarda yansıması, sağladığı fayda ile faydalanan hedef kitleyle yaptığı görüşmeler sonrası yeniden puanlama yaptı.

İl seçici kurulu tarafından ilk iki aşamada yapılan puanlamaların ortalamaları göz önünde bulundurularak, 254 proje ile ilgili il seçici kurulu tarafından maarif müfettişleri, akademisyenler, okul müdürleri ve öğretmenlerce son değerlendirmesi yapılarak ve sergilenmesi uygun görülen 111 proje belirlendi.

Bu projeler, bugün Sabahattin Zaim Üniversitesi Merkez Kampüsünde (Küçükçekmece)  sergilendi.

Ek: E-Dergi için tıklayınız. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.