İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Patent, Faydalı Model ve Tasarım

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün İstanbul Salonu'nda patent, faydalı model ve tasarım bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Patent, Faydalı Model ve Tasarım

Millî Eğitim Bakanlığımız, mesleki ve teknik eğitimde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının teması patent, faydalı model ve tasarım olarak belirledi. Daha sonra bu adımı genişleterek kapasiteleri güçlü olduğundan Bilim ve Sanat Merkezleri sürece dâhil edildi.

Bu kapsamda, tüm meslek liselerinde patent ve faydalı model geliştirilmesi temasına uygun olarak tanıtım ve eğitim programları düzenleniyor. Ayrıca mesleki ve teknik eğitimde faydalı model ve patent farkındalığını artırmak için yapılabilecekleri değerlendirmek üzere çeşitli toplantılar düzenleniyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün İstanbul Salonu'nda patent, faydalı model ve tasarım bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil'in ve AR-GE Birimi üyelerinin katıldığı toplantıda patent ve faydalı model girişimi için tanıtım ve rehberlik hizmetlerinin detayları üzerinde duruldu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil, ortaöğretim seviyesinde fikri mülkiyet, tescil ve tescillerin ticarileşmesi farkındalığı ve kültürünün yaygınlaşmasının ekonomik gelişme açısından büyük önem taşıdığını  kaydetti.

Toplantıda, başta mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları olmak üzere tüm okullarımızda patent, faydalı model ve tasarımın fikri mülkiyet açısından önemi ile ilgili farkındalığı artırmak için yapılabilecekler ele alındı. Patent/ faydalı model ve tasarım il koordinatörleri Erol Camcı, Murat Temiz, Ahmet Akdemir ve Derviş Çelik tüm okullarımızda patent, faydalı model ve tasarımın fikri mülkiyet açısından önemi ile ilgili farkındalığı artırmak için yapılabileceklerle ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Ardından  patent, faydalı model ve tasarım konularında mesafe alan okullarımızın ürün geliştirme ve başvuru süreçlerinin desteklenmesi ve sınai mülkiyet noktasında kültür geliştirmenin önemi vurgulandı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.