İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrenciler Özel Lezzetler

Kadıköy Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim ve Meslek Okulunun Yiyecek İçecek Atölyesinin Öğrencileri; mutfağın şefleri ile nefis lezzetler için bir araya geldiler.
Özel Öğrenciler Özel Lezzetler

Saygı görme, değer verilme, öz güvenlerini artırmak, katkı sağlamak, öğrenim görme, toplumsal yaşama katılma gibi birçok hakkın engelli bireylerimiz için aslında ne kadar önemli olduğunu Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tekrar tekrar üzerinde durarak anlamak, düşünmek fırsatına sahibiz.

Özel çocuklarımıza imkân verildiği takdirde nice güzelliklerin, huzurun ve başarıların geldiğini unutmamamız gerekir. Kadıköy Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim ve Meslek Okulunun Yiyecek İçecek Atölyesinin Öğrencileri; Conrad mutfağının şefleri ile nefis lezzetler için bir araya geldiler. Ortaya müthiş bir iş çıktı. Özel öğrencilerimiz çok mutlu oldular.

Hayatla İç İçe Olmak

Şeflerin öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimizin yaptığı makarna ve kurabiyelerin lezzetleri konukların ve şeflerin takdirini topladı. Programa Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Emre Bilgili, Conrad Istanbul Bosphorus Oteli Genel Müdürü Sayın Andreas Jersabeck, Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nesrin Kakırman, Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sadık Aslan, İl Millî Eğitim Özel Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Fatma Şengül, Bakanlık Temsilcisi Sayın Jale Güneş, Şube Müdürümüz Engin Boyraz, Okul Müdürü Zafer Güvenç, atölye öğretmenleri ile öğrenciler katıldılar.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Ahmet Emre Bilgili; günün anısına özel öğrencilerimiz tarafından yapılan el emeği ahşap panoyu otele hediye ederek eğitime desteklerinden dolayı teşekkür etti. Bilgili, özel çocuklarımızın hayatla iç içe bireyler olmalarını sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Bu projenin devamının ve yaygınlaştırılmasının önemine değinen Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sadık Aslan ise, özel öğrencilerimizin bu gibi etkinliklerle fırsat verildiği takdirde; herkese başarılıyız mesajını güçlü bir şekilde verdiklerini ifade ederek, öğrencilerimize bu fırsatı sunan Conrad Istanbul Bosphorus otel yönetimine ve personeline teşekkür etti.

10-12-201910-12-201910-12-201910-12-2019

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.