İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İlimiz genelinde faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri denetimleri sürüyor.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İnsan ve diğer kaynakları birleştirerek, kurumsal amaçlara ulaşma sürecini ifade eden yönetim felsefelerinin dönüşümü aynı zamanda denetimin de değişmesini kaçınılmaz kılıyor. Denetim anlayışında meydana gelen paradigma değişikliği, kişi bazlı denetim anlayışından hizmet bazlı, kurum tarafından verilen hizmetin niteliğini ölçebilecek denetim anlayışına önem verilmesini gerektiriyor.

Bu anlayışla İstanbul genelinde faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin denetlemeleri öncelikle performansı yükselterek kaliteyi arttırmayı hedefliyor. İl millî eğitim müdür yardımcısı, maarif müfettişleri, şube müdürü, eğitim uzmanı, araştırmacı ile ilçelerde görev yapan şube müdürlerinden oluşan iki kişilik ekiplerce şimdiye kadar toplam 268 kurum denetlendi.

Denetimlerle özel eğitime ihtiyacı olan bireylere hizmet sunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin mevcut durumlarının ve sorunlarının tespit edilerek, hizmetlerin ve kamu kaynaklarının daha etkili ve verimli kullanımının sağlanması amaçlanıyor. 

Kurumlar, eğitim-öğretim ortamlarına, etkinliklerine, yönetim faaliyetlerine ve mali iş ve işlemlerine ilişkin süreç ve sonuçlar ilgili kişiler ve birimler ile iş birliği içinde, mevzuatta, önceden belirlenmiş amaç ve hedeflere göre incelendi. Hem idari hem mesleki yapılanmadaki aranan özelliklerin yerine getirilme durumu dikkate alınan denetim değerlendirme süreci hâlen devam ediyor. Sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesine katkı sunan süreç tamamlandığında 39 ilçemizde toplam 453 kurum denetlenmiş olacak. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.