İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önder ile İş Birliği Protokolü

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Önder İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı.  
Önder ile İş Birliği Protokolü

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Önder İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği arasında;  eğitim, kültür, sanat, gezi, sosyal sorumluluk alanlarında ortaklaşa projeler düzenlemek üzerine iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Önder İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu katıldı.

Protokolun amacının daha fazla öğrenciye ulaşarak okul derslerinin yanı sıra, düzenlenen kültürel faaliyetlerle sosyal becerilerini arttırmak, hayata daha başarılı ve mutlu bireyler olarak katılmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci, " İmam Hatip okullarının eğitim sistemimizde yerini düşündüğümüzde özellikle Bakanlığımızın eğitimde yapmak istediği insan merkezli çalışmalar noktasında çoçuğun; akademik, sosyal, manevi gelişim yönleri ile 360 derece kuşatacak gelişim taraflarıyla gelişimi sağlamakta, imam hatip okullarımızın büyük önemi olduğunu biliyoruz " dedi.

Bu noktada çoçuğun gelişen bir nitelikle niceliğin yanında o nitelikle devam etmeleri  eğitim sistemimize beklediğimizin ötesinde katkılar sağladığını belirten Yelkenci, böyle bir yapıya hizmet eden sivil toplum kuruluşlarından Önder İmam Hatip Mensupları ve Mezunları Derneği´nin de bu işin tarafında olması kendilerini güçlendirdiğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Önder İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Başkanı Bekiroğlu ise, Türkiye’nin eğitim alanında nitelikli çalışmalarla alakalı daha kat edecek çok yolu olduğunun altını çizerek, bu yolda imam hatiplilerinde çok önemli bir rol üstleneceğine ve  özellikle nitelikli çalışmalara yönelik Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Türkiye’nin en büyük şehrinde güzel faaliyetler yapacaklarını dile getirdi.

Bu konuda Müdürümüzün olumlu yaklaşımı kendileri için gurur verici olduğu anlatan Bekiroğlu, bu projenin içini doldurmak sivil toplum kuruluşu olarak kendi görevleri olduğunu herkesi gururlandırıcı projelere imza atacaklarını ümit ettiklerini kaydetti.

Konuşmaların sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci ve Önder İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Başkanı Bekiroğlu iş birliği protokolünü imzaladılar.

07-12-201607-12-2016

07-12-2016

07-12-2016

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.