İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULA UYUM HAFTASI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, okula uyum haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
OKULA UYUM HAFTASI MESAJI

Okullarımızın neşesi ana sınıfı ve 1'nci sınıf öğrencilerimiz, uyum eğitimi için okula başlıyor. Hepimiz okula ilk adımların atıldığı anların ve günlerin heyecanı içerisindeyiz. Öncelikle yeni bir heyecanla başlayan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim. Her sene olduğu gibi bu yıl da okul öncesi eğitimdeki öğrencilerimiz ve okulla duygusal bağ kurma ihtiyacındaki 1'nci sınıflarımız erken ders başı yapıyorlar.

Yüz yüze yapılacak uyum haftası etkinliklerimiz 1- 3 Eylül tarihlerini kapsayacak. Okullarımızdaki temizlik, maske kullanımı, havalandırma ve hijyen konusunda her türlü tedbiri aldık. Okul hayatını daha önce tecrübe etmemiş olan öğrencilerimizi; eğitim programımız, sosyal mesafeye riayet ederek oynayacakları oyunlarımız, titizlikle çalışılmış uyum haftası içeriklerimizle karşılıyoruz.

Eğitim, her şartta öncelikli bir yere sahip. Hiç şüphesiz öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam etmeleri öğretmenlerimizin ve velilerimizin gayretleriyle doğrudan bağlantılı. Çünkü okul sağlığı, alınan tedbirlerin yanı sıra hepimizin ortak hassasiyetiyle gelişecek. Bu anlayışla öğretmenlerimize, dün başlayan mesleki çalışma döneminde okullarda alınması gereken tedbirler, öğrencilerimizin sağlığının korunması ve süreçlerin çok dikkatli şekilde yürütülmesiyle ilgili Sağlık Bakanlığının önerileri doğrultusunda kapsamlı seminerler verildi.

Çocuklarımızın gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velilerimizin her zaman olduğu gibi uyum haftası eğitim çalışmalarında da ortaya koyacakları güçlü iş birliği sağlıklı bir okul ikliminin olmazsa olmazı. Ayrıca unutmamak gerekir ki çocuklarımızın okul dışında da öğrenme deneyimlerini destekleyici etkinliklerde bulunmaları onların sosyal ve bilişsel gelişimlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle uyum haftası etkinliklerimizin çalışmalarımıza ayrı bir soluk getirmesini diliyorum. Çocuklarımızın hayallerine renk katacak eğitim ve öğretim süreçlerine vereceğiniz destek için hepinize şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

 

Levent Yazıcı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.