İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sektör İlişkisi Güçleniyor

Beylikdüzü Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Okul Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolü imza töreni için program düzenlendi.
Okul Sektör İlişkisi Güçleniyor

Okul Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli kapsamındaki programa; İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Serkan Gür, Beylikdüzü İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Barış Yıldız, BASEV Başkanı Sadettin Kaşıkırık,  Beylikdüzü okul müdürleri ve sektör temsilcileri katıldı.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Serkan Gür; İmza töreni konuşmasında Millî Eğitim Bakanlığımızın bu tür çalışmaları çok önemsediğini, 2023 Vizyon Belgesi’nde de sanayi-üretim, okul-sektör ilişkisinin kurulmasının güçlenerek daha önemli hâle geldiğini, söyledi.  Son dönemlerde İstanbul da iş birliği protokollerinin sayısında artış olduğunu ifade eden Serkan Gür; İstanbul’da okul-sektör ilişkisi açısından 39 ilçe arasında kendini gösteren Beylikdüzü İlçesinin eğitim faaliyetlerinde önemli hareketliliklerin yaşandığı ilçelerden olduğu değerlendirmesinde bulundu. “Güçlü Meslek Eğitimi Güçlü Türkiye” vurgusunda bulunan Serkan Gür; ülkemizin kalkınmasında kilit anahtarı görevi üstlenecek bu tür çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Basım Sanayi Eğitim Vakfı’nın (BASEV) öncülüğünde atölye ve laboratuvar kurulumlarını okula kazandıran sektör temsilcilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Barış Yıldız; meslek liselerini memleket meselesi olarak gördüklerini ifade ederek, ilçemizde bulunan tüm meslek liselerinde atölye ve laboratuvar sayısını artırmaya önem verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Mega Basım Eğitim Atölyesi, Fotoğraf Stüdyosu Kurulumu, Ofset Baskı Laboratuvarı, Baskı Öncesi Laboratuvarı kurulumlarını sağlayan sektör temsilcileri ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imza töreni yapıldı.

Daha sonra emeği geçen sektör temsilcilerine katkılarından dolayı plaketleri takdim edilerek, atölye ve laboratuvarların açılışına geçildi. Burada kurdele kesimi sonrasında protokole; okula kazandırılan teçhizatlar hakkında bilgiler verildi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.