İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ İSTANBUL MODELİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.

Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli projesi toplantısı  15 Mart 2016 tarihinde yapıldı.
OKUL-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ İSTANBUL MODELİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.

15 Mart 2016  Tarihinde “Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli” projesinin vizyonunun ve bu kapsamda imzalanarak hayata geçen iş birliklerinin paylaşıldığı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Okul Müdürleri Toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Ömer Faruk YELKENCİ , İstanbul’da görev yapan bütün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri ve Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürleri; Şişli Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Gür katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan GÜR “Amacımız İstanbul ilindeki mesleki ve teknik eğitim okullarının eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerini karşılamak. Okul-Sanayi İş Birliği Projesi kapsamında teknolojik iş birliği, deneyim paylaşımı ve istihdam odaklı iş birliği olmak üzere üç alanı eksene aldık.’’dedi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ de okul müdürlerine seslenerek, ‘’Sizlerden İstanbul topraklarında yüzyıllar öncesinden gelen manevi değerlere sahip olan, adab-ı muaşeret kurallarını bilen öğrenciler yetiştirmelerinizi bekliyorum.

Öğrenciyle temas ettiğiniz an, gerçek andır. Öğrenciye kim en çok temas ediyorsa hakiki kahraman O’dur. İnsan, çok yönlü bir varlıktır. Bu yönlerinden herhangi birinin eğitimini eksik bıraktığınız anda tehlikeli bir varlığa dönüşür. Onun için eğitimi bir bütün olarak ele almalı, öğrenciyi bir bütün olarak yetiştirmeliyiz. O açıdan okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz bizim için çok önemli. Okul müdürlerimizin de bu hususları dikkate alarak okullarını yönetmeleri gerekir.

Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Projesi’ne de değinen Yelkenci, “Hükümetimizin Organize Sanayi Bölgelerine verdiği destek çok önemlidir. Organize Sanayi Bölgelerinde hem Devlet okullarımız hem de özel okullarımız var. Öğrenci, hem teknolojik açıdan gelişmiş güncel ortamlarda eğitimini alabiliyor hem de istihdamla ilgili ilişkileri daha iyi kurabiliyor. Bu çalışmayı özel meslek liseleriyle ilişkilendirmek gerekiyor. Orta öğretimdeki kalkınma, orta öğretimdeki başarı belki de mesleki ve teknik eğitim sayesinde gelecek. Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli de tam olarak Organize Sanayi Bölgeleri’ndeki uygulamayı yansıtan bir model. Dolayısıyla başarılı olacağına inancım tam.”dedi.

Ardından Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki proje kapsamında oluşturulan laboratuvar ve atölyeleri ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerden bilgi alan Sayın Ömer Faruk Yelkenci, aynı okuldaki aday öğretmenlerle de bir araya gelerek öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı ve kendilerine görevlerinde başarılar diledi.

17-03-201617-03-201617-03-2016

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.