İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Sporu ve Kültürü

Okçuluk Benim Sporum Projesinin, yeni dönem hazırlıkları sürüyor.
Okçuluk Sporu ve Kültürü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Okçular Vakfı iş birliği ile yürüttüğü Okçuluk Benim Sporum Projesi, öğrencilerimizin; gelenekli sporumuz okçuluğu sevmelerini, kişisel ve sosyal gelişimlerini, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, özgüvenlerini geliştirerek bu alanda nitelikli ve emsal teşkil edebilecek çalışmalar yapmalarını hedefliyor.

Okçuluk sporu ve kültürünün yaşatılmasına büyük katkı sunan projenin yeni dönem hazırlıkları sürüyor. AR-GE'nin kondisyon, atölye ve atış alanlarında başarılı sporcular yetiştirilmesi için sürürdüğü projenin Okçular Vakfı'nda yapılan toplantısına Strateji Geliştirme Şube Müdürü Sayın Timur Tuğral, Okçular Vakfı Genel Müdürü Sayın Ali İhsan Öz  ve proje ekip üyeleri katıldı.

Kurumsal İş Birlikleri ve Bütünlüklü Gelişim

Okçuluğun yanı sıra diğer spor alanlarında da çocukların yeteneklerini gösterecekleri imkânlar sunmak için çalıştıklarını ifade eden Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Timur Tuğral, Okçuluk Benim Sporum Projesi ile okçuluk sporunun ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde yaygınlaştığını kaydetti. Okçuluk başta olmak üzere öğrencilerimizin geleneksel sporlara ilgilerinin oluşmasının anlamlı olduğunu vurgulayan Tuğral, ciddi bir ilgi gören projenin yeni eğitim öğretim yılında da başarılı sporcular yetiştirmesi amacıyla kurumsal iş birlikleri ile devam edeceğinin altını çizdi. Geleneksel spor dallarıyla ilgili projelere katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Tuğral, çocuklarımızın akademik başarılarının yanında sportif ve sosyal yönden de yetişmelerinin çok önemli olduğunu hatırlattı.

Okçular Vakfı Müdürü Ali İhsan Öz  de, vakıf olarak bugüne kadar birçok projeye imza attıklarını; tüm projelerde okçuluğun bir spor dalı olarak sahiplenilmesini ve geniş kitleler tarafından sevilmesini amaçladıklarını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yürütülen Okçuluk Benim Sporum Projesinin en kapsamlı ve etkili çalışmaların başında geldiğini belirten Öz, projenin aynı zamanda öğrencilerin bütünlüklü gelişimi, dikkat, motivasyon ve hedefe odaklanma gibi beceriler kazanması bakımından da önem arz ettiğini kaydetti.

Proje süreçlerinin ele alındığı toplantının ardından atölye ve atış alanları ziyaret edildi.

28-08-201928-08-201928-08-201928-08-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.