İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Eğitimleri

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzle Okçular Vakfı iş birliği ile sürdürülen Okçuluk Benim Sporum Projesi  kapsamındaki okçuluk eğitimleri devam ediyor.
Okçuluk Eğitimleri

Bir milletin geleneğinin geleceği olduğu anlayışından yola çıkan Okçuluk Benim Sporum Projesi, öğrencilerimizin; ata sporu okçuluğu sevmelerini, kişisel ve sosyal gelişimlerini, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, özgüvenlerini artırarak bu alanda nitelikli ve emsal teşkil edebilecek çalışmalar yapmalarını sağlamayı hedefliyor. 

İnsan Ruhunun ve Bileğinin İncelikleri

Üçüncü yılını dolduran proje kapsamında ikincisi düzenlenen okçuluk hizmetiçi eğitimleri başladı. Eğitimlere 18 ilçeden 48 öğretmenimiz katılıyor.Eğitimlerin açılışına İl Millî Eğitim Strateji Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral, Okçular Vakfı Genel Müdürü Sayın Ali İhsan Öz ve Vakıf Eğitim Sorumlusu Sayın Seda Şevik katıldı. Açılışta yapılan konuşmalarda okçuluğun, içinde barındırdığı evrensel değerlerin her yaştaki insana ve her çağa hitap ettiği kaydedildi.Mücadelenin, sabrın ve hedefe odaklanmanın adı olan okçuluğun insan ruhunun ve bileğinin inceliklerinden süzüldüğü vurgulandı. 

Geleneği Gelecekle Buluşturmak

Okçuluk kursu üç yıl önce Millî Eğitim Bakanlığı'mızın hizmetiçi eğitim standart programı kapsamına alındı. Öğretmenlerimizden kurs sonunda yapılacak uygulama ve teorik sınavda başarılı olan öğrencileri destekleme ve yetiştirme kursu genelgesi doğrultusunda Okçuluk Benim Sporum Projesi kapsamında geleneği gelecekle buluşturacak yetiştirme kursları açabiliyorlar. 

Geleneksel sporlarımızdan okçuluğun yaşatılması amacıyla bu sene yenilenecek protokolle 300 öğretmenimize eğitim verilecek. Bilgelik, sabır, dikkat, motivasyon, odaklanmayı gerektiren okçuluk merkezli olarak3 yılın sonunda 1.000 öğretmenimize eğitim verilmesi öngörülmekte.

05-11-201905-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.