İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Eğitimi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün Okullarda Okçuluk Alanları Oluşturma Projesi kapsamındaki eğitici öğretmenlerimize eğitim verildi.
Okçuluk Eğitimi

Okullarda Okçuluk Alanları Oluşturma Projesi kapsamındaki pilot uygulamalar için belirlenen Kadıköy Anadolu Lisesi, Karlıtepe Ortaokulu, TOKİ Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu, Sultanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Beykoz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Büyükçekmece 19 Mayıs Ortaokulu, Beşiktaş Hasan Âli Yücel Ortaokulu ile Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi'ndeki öğretmenlerimiz için Okçular Vakfı'nda kişisel gelişim semineri düzenlendi.

Gelenek Gelecektir

Okçuluğa destek olma noktasında önemli bir katkı sunan seminerin açılış kısmında İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral ve Okçular Vakfı Genel Müdürü Sayın Ali İhsan Öz bulundu. İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Timur Tuğral ülkemizde de geleneksel sporlar daha fazla öğrencimizin ulaşması için çoklu iş birlikleri perspektifi ile çalıştıklarını belirtti. 

Okullarda Okçuluk Alanları Oluşturma Projesinin kendi kültürümüzün yaşatılmasına çok ciddi katkılar sağlayacağını ifade eden Tuğral, "İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak geleneksel oyunların ve sporların yeniden topluma kazandırılması, yaygınlaşması ve eğitim ortamları aracılığıyla gelecek kuşaklara aktarılması noktasındaki çalışmaları çok önemsiyoruz. Zira bir milletin geleneğinin geleceği olduğunun farkındayız. Bu çerçevede eğitim sürecine katkılarından dolayı, bilhassa Okçular Vakfı'na ve yetkililerine teşekkür ediyorum. Proje kapsamındaki eğitimlerin okullarımızda oluşturulacak okçuluk alanlarına ivme katacağını düşünüyorum. Projemizi sahiplendiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Okçular Vakfı Genel Müdürü Ali İhsan Öz ise, hedeflerinin okçuluğun gelişmesini, güçlenmesini ve olimpiyatlarda madalyalarla taçlanmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Gençlerimizin geleceğini kendi kimlikleriyle şekillendirmelerine katkı sunduklarını vurgulayan Öz, geleneksel kültürlerin yaşatılması bakımından iş birliği içerisinde çalışmanın önemli olduğunu dile getirdi.

Geleneği gelecekle buluşturma kapsamında gün boyu devam eden eğitimler proje koordinatörümüz Büşra Saygın tarafından verildi. Teknik bilgilere hâkim olan öğretmenlerimiz, malzeme bilgisi ile ekipman eğitimi aldılar.

30-10-201930-10-201930-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.