İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizin Topluma Kattığı Değer

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamındaki öğretmenlerimizin topluma kattığı değer konulu öğretmenler arası kamu spotu yarışmasının ödül töreni yapıldı.
Öğretmenlerimizin Topluma Kattığı Değer

Öğretmenlerimizin çocuklarımızı şimdiye uyandırırken sergilediği fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.  Onların, öğrencilerimizi bilgili ve kültürlü kılmanın yanında, onları duygudaşlık, açık fikirlilik ve kardeşlik değerleriyle donanımlı kılmaya yönelik çabası toplum olarak bizlerin en büyük sermayesidir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü,  tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi, bilimsel ve sanatsal çalışmaları ancak öğretmenlerimizin öncülüğünde aktarabileceğimizin farkındayız.

İlham Veren Öğretmenler 

Öğretmenlerimizle birlikte 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda kurumlarımızın niteliğini arttırarak adım adım daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefliyoruz. Nesillerimizin inşasında gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin şüphesiz ki en büyük hayalleri, yetiştirdikleri öğrencilerin başarılı, ilkeli, ahlaklı birer birey olarak ülkemizin aydınlık geleceğine katkıda bulunduklarını görmektir. Anne - babadan sonra insan üzerinde en büyük hak sahibi olan öğretmenlerimizin her türlü saygıyı hak ettikleri bir gerçektir. 

Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında ilimizde görev yapan öğretmenlerimiz arasında ödüllü bir kamu spotu yarışması yapıldı. Birlikte ilham vermeye devam edeceğimiz yarışmamızın konusu "öğretmenlerimizin topluma kattığı değer" şeklinde belirlendi.

Yarışmamız, öğretmenlerimizin mesleki görevlerinin dışında, öğrencileri ve okulları için gösterdikleri fedakârlığa değinerek; öğretmenlik mesleğinin önemine ve saygınlığına dikkat çekmek, öğretmenlerimizin öğrencilerine, çevresine kazandırdığı değerleri anlatmayı amaçladı.

Özgün Kurmaca, Animasyon ve Deneysel

Dünyaya bir de iki dakikalık kamera çerçevesinden bakmaya çağıran yarışmanın ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün İstanbul Salonu'nda yapıldı. Törendeki konuşmasında güçlü geleceğin güçlü öğretmenle mümkün olacağını hatırlatan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil, "Mesuliyet duygusuyla, azimle, kararlılıkla ve iyi uygulamaların doğuşuna kaynaklık eden heyecanıyla öğrenme yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Eğitim süreçleri başta olmak üzere diğer alanlara öğretmenlerimizin kattığı değerin her geçen gün daha fazla fark edildiği ülkemizde;  öğretmenlerimizle ilgili farkındalık oluşturan özgün kurmaca, animasyon ve deneysel nitelikli eserlere olan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır. Bu bağlamda yarışmamıza katılan ve sürecin sağlıklı bir şekilde sürmesine katkı sunan herkese teşekkür ederim." şeklinden konuştu.

Törene yarışmamıza katılan öğretmenlerimizin yan ısıra yarışmanın jüri üyeliğini yapan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyeleri Sayın Dr. Onur Akyol ve Sayın Dr. Ümit Sarı katıldı. Öğretmenlerimiz ödüllerini İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil ile jüri üyelerinden aldılar. Törende ayrıca filmlerde başrol oynayan çocuk oyunculara teşekkür belgesi verildi.

26-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.