İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Arası Kamu Spotu Yarışması

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projemiz kapsamında öğretmenlerimizin topluma kattığı değer konulu bir yarışma düzenlenecek.
Öğretmenler Arası Kamu Spotu Yarışması

Öğretmenlerimizin çocuklarımızı şimdiye uyandırırken sergilediği fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.  Onların, öğrencilerimizi bilgili ve kültürlü kılmanın yanında, onları duygudaşlık, açık fikirlilik ve kardeşlik değerleriyle donanımlı kılmaya yönelik çabası toplum olarak bizlerin en büyük sermayesidir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü,  tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi, bilimsel ve sanatsal çalışmaları ancak öğretmenlerimizin öncülüğünde aktarabileceğimizin farkındayız.

Öğretmenlerimizle birlikte 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda kurumlarımızın niteliğini arttırarak adım adım daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefliyoruz. Nesillerimizin inşasında gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin şüphesiz ki en büyük hayalleri, yetiştirdikleri öğrencilerin başarılı, ilkeli, ahlaklı birer birey olarak ülkemizin aydınlık geleceğine katkıda bulunduklarını görmektir. Anne - babadan sonra insan üzerinde en büyük hak sahibi olan öğretmenlerimizin her türlü saygıyı hak ettikleri bir gerçektir. 

Özgün Kurmaca, Animasyon ve Deneysel

Mesuliyet duygusuyla, azimle, kararlılıkla ve iyi uygulamaların doğuşuna kaynaklık eden heyecanıyla öğrenme yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Eğitim süreçleri başta olmak üzere diğer alanlara öğretmenlerimizin kattığı değerin her geçen gün daha fazla fark edildiği ülkemizde;  öğretmenlerimizle ilgili farkındalık oluşturan özgün kurmaca, animasyon ve deneysel nitelikli eserlere olan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır.

Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında ilimizde görev yapan öğretmenlerimiz arasında ödüllü bir kamu spotu yarışması yapılacaktır. Birlikte ilham vermeye devam edeceğimiz yarışmamızın konusu "öğretmenlerimizin topluma kattığı değer" şeklinde belirlendi.

Yarışmamız, öğretmenlerimizin mesleki görevlerinin dışında, öğrencileri ve okulları için gösterdikleri fedakârlığa değinerek; öğretmenlik mesleğinin önemine ve saygınlığına dikkat çekmek, öğretmenlerimizin öğrencilerine, çevresine kazandırdığı değerleri anlatmayı amaçlıyor.

Yarışmaya başvurular 13 Kasım 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Var mısınız özgün kurmaca, animasyon ve deneysel çekimler yapmaya? Dünyaya bir de iki dakikalık kamera çerçevesinden bakmaya. Haydi, o zaman!

 Hepimize heyecan veren bu yarışmanın kılavuzu ve diğer tüm detayları  ogi.istmem.com adresinde yer almaktadır.

03-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.