İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKTI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarından itibaren tüm okullarda ve kapalı mekânlarda öğretmen ve öğrencilerin maske kullanma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKTI

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bartın'a giden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Valiliği ziyaret ederek Şeref Defterini imzaladı.

 Bakanımız Özer; gazetecilere, 2021-2022 eğitim öğretim dönemine tüm kademelerde yüz yüze kesintisiz şekilde devam edildiğini belirterek bugün itibarıyla yeni bir evreye dönüşen bu süreci, eğitimin tüm ortamlarında devam ettirmenin memnuniyeti içinde olduklarını söyledi.

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Sağlık Bilim Kurulu toplantısı sonrasında kapalı mekânlarda maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırıldığını açıkladığını hatırlatan Özer, "Biz de Millî Eğitim Bakanlığı olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekânlarda maske kullanımını kaldırmış bulunuyoruz." dedi.

 Sürecin zorlu geçtiğini dile getiren Özer, verilen aranın ardından yüz yüze eğitime tekrar başlanılmasının ciddi bir irade gerektirdiğini kaydetti.

 Özer, Bakanlık olarak özellikle iki nokta üzerinde ısrarla durduklarını aktararak "Birincisi, okulların açılması gereken ilk, kapatılması gereken son yerler olduğu gerçeği. İkincisi, yüz yüze verilen bir buçuk yıllık aradan sonra okulların açık kalmasının bir eğitim meselesi olmaktan çıkıp artık bir millî güvenlik meselesine dönüştüğünü ısrarla vurgulamamızdı. Gelinen noktada ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi tüm toplum gördü." ifadelerini kullandı.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.