İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Gözüyle İstanbul

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesindeki öğretmenlerimizin çektiği karelerden oluşan fotoğraf sergisi açıldı.
Öğretmen Gözüyle İstanbul

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projemiz, hem yaşadığımız, hem de öğretmenlik mesleğini icra ettiğimiz İstanbul'un çeşitli kültürel özelliklerini ve sanatsal iklimini tanımayı içeren faaliyetlerini salgın sürecinde de aralıksız yürütüyor. Hiç şüphesiz proje kapsamında sürdürülen çalışmalar arasında fotoğrafçılığın ayrı bir yeri var. Hatta diğerlerine nazaran bir adım önde.

Öğretmenlerimiz şimdiye kadar şehrin sokaklarında pek çok fotoğraf çekti. Fotoğrafçılığını konuşturan öğretmenlerimiz, gözlerinin önündeki manzarayı kaydetme tutkusuyla şekillenen bir çalışmayla, Boğaz'ın, Karaköy'ün,  Haliç'in, Marmara Denizi'nin, gemilerin, insanların, kuşların, evlerin, gökyüzünün velhasıl tabiatın sonsuz bir ışık ve ortam etkisiyle çerçevelendiği yoğun bir panoramik manzara oluşturmayı başardılar.

Aslında şehrin, insanların ve tabiatın fotoğraflarını hep aynı noktadan, aynı mekândan değil çok farklı yerlerden heyecanla ve inançla çektiler. Böylece dünyayı tamamen başka bir bakışla ve başka hikâyelerle yeniden kurdular. Bunlardan "Öğretmen Gözüyle İstanbul" grubuna ait, İstanbul fotoğrafları arasından seçilenlerin sergilendiği fotoğraf sergisi, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz binasında açıldı.

Fotoğrafçılık tutkusunu mekânların ve canlıların gözlerimizin önünde akıp giden güzelliğine tanıklık etmekle açıklayan öğretmenlerimiz şehrin sürekli değişen hatlarını belirginleştirmekten hayli memnunlar.  

Hafta boyunca açık olacak sergide, "Öğretmen Gözüyle İstanbul'u" yansıtan 24 başarılı fotoğraf karesi görülebilecek.

26-11-202026-11-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.