İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müzik Akademisi

Müzik Akademisi'nde sınıf öğretmenlerimizin bir enstrüman çalabilmesinin önemine dair farkındalık oluşturacak etkinlikler yapılıyor.
Müzik Akademisi

Dinlenmeyi talep eden müzisyenlerle harika buluşmalara ev sahipliği yapan İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesindeki Müzik Akademisi geçtiğimiz yıllarda akademiden mezun olan öğretmenlerimizin birikim ve deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşacağı öğretmen atölyeleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Öğretmenlerimiz akademiden edindikleriyle çok farklı projeleri hayata geçirdiler. Müziği içeren atölyeler ise büyük ilgi gördü. Bahçelievler, Bakırköy, Beşiktaş, Pendik, Üsküdar ve Fatih'te açılan atölyeler nota solfej eğitiminden özel eğitim içerikli cup songa, müzik okumalarından müzik teknolojisi ve çeşitli enstrüman eğitimi konularının yer aldığı geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürdü. İlk dönemde 450 öğretmenimizin katıldığı atölyelerin yaygınlaştırılması çalışmaları devam ediyor.

Çocuğu erken yaşta müzikle tanıştırmak, disiplinler arası eğitim ve öğretimde öğrenmeyi kolaylaştırmak için öğretmenlerin müzikal beğeni düzeyini yükseltmek, öğrenciyi keşfetme ve yönlendirme özelliklerini arttırmak gerekiyor. Hep birlikte akıl ve hayal gücüyle hareket eden Müzik Akademisinde sınıf öğretmenlerimizin bir enstrüman çalabilmesinin önemine dair farkındalık oluşturacak etkinlikler yapılıyor.

26-02-202026-02-202026-02-202026-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.