İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Yelkenci’den Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi’ne Ziyaret

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Öğretmenler Günü Kutlama Programı çerçevesinde, Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi’nde kalan emekli öğretmenleri ziyaret etti
Müdürümüz Yelkenci’den Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi’ne Ziyaret

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında gerçekleştirilen programda huzur evinde kalan emekli öğretmenleri ziyaret ederek öğretmenler   gününü  kutladı.

Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi’nde düzenlenen programda Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, yıllarını öğretmenlik mesleğine adamış emekli öğretmenlerimiz tarafından sevinç ve heyecanla karşılandı.

Ziyarette konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, “Öğretmenler günü kutlamaları münasebetiyle bir hafta boyunca kutlamış olduğumuz  bu gününün, özellikle en çok hak eden sizler için kutlu olmasını diliyorum. Uzun, hayırlı, sağlıklı ömürler diliyorum. İyi ki varsınız. Sizin olmanız bizim öğrencilerimize daha iyi hizmet etmemizi, onlara daha iyi öğretmenlik yapmamızı sağlıyor çünkü siz bizim arkamızda duran hakikaten kocaman dağlar gibisiniz. Bu varlığınız hiç eksilmesin diye Allah’tan niyaz ediyoruz.” dedi.

Emekli öğretmenlerden çok şey öğrendiklerini,  onlardan öğrendiklerini öğrencilerine öğretmeye çalıştıklarını vurgulayan Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, sözlerine şöyle devam etti:

 “Yukarıdan aşağı gelen bir geleneği, sizlerden bize tevarüs etmiş geleneği çocuklarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Dolaysıyla size ne kadar medyun-u şükran olduğumuzu belirtmek malumu ilâm etmekten başka bir şey olmayacak. Huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz. Nâmütenahi teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Geçen yıl aralarından ayrılan, huzurevinin sakinlerinden olan Hüdai Gürbüz, Gülseren Güvenç, Fikret Baltatürk, Türkan Kutça, İzzettin Yaşar ve İsmail Eren öğretmenlerimizi de rahmetle ve saygıyla yâd ettiklerini belirten Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı:

“Umuyoruz ve biliyoruz ki onların gittiği âleme biz de gideceğiz ve onlarla buluşacağız. Buranın öğretmeni olan oranın da öğretmeni olacaktır diye düşünüyoruz. Aliya İzzetbegoviç’in güzel bir sözü var: ‘Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir.’ diye. Bu noktada bize bunu anımsatıyor. İnşallah onlar gökyüzünde de öğretmendir diye düşünüyoruz. Bir vesile ile şunu da söylemek istiyorum. Bakanlığımızın her yıl geleneksel olarak yaptığı bir program var, 81 ilden gelen öğretmenleri başkentimizde ağırlıyorlar. Fakat bu yıl farklı bir karar aldılar. Onları orada ağırladıktan sonra dediler ki, biz başkentteyiz ama İstanbul daha eski bir başkent.  81 ilden gelen öğretmenlerimizi siz de ağırlayın dediler. Bu hafta sonu cumartesi ve pazar gününde burada olacaklar inşallah. Onları Üsküdar Belediyemizin gemisiyle boğaz gezisi yaptıracağız. Onların sizleri görmesi çok önemli. Sizleri de oraya davet ediyorum. Teşrif buyurursanız bizi çok mutlu etmiş olursunuz. İnşallah orada da görüşmek üzere diyorum. Şimdiye kadar öğrencilerinizi aydınlattığınız gibi orada da genç öğretmenlerimizi aydınlatırsınız diye ümit ediyorum. Tekrar saygılarımı sunuyorum, benden istediğiniz bir şey varsa, bana bir emirleriniz varsa onları memnuniyetle kabul etmek üzere burada sizinle beraberim, tekrar emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”

İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci ve emekli öğretmenler birlikte Türk Sanat müziği söyleyerek ziyareti renkli hale getirdiler.

87 yaşında emekli öğretmenimiz Melahat Şile yazdığı ‘Mısraların Rengi’ isimli şiir kitabını, 91 yaşında emekli öğretmenimiz Bekir Baki Aksu çekmiş olduğu İstanbul fotoğrafını İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye armağan ettiler. 

Kutlamanın sonunda Millî Eğitim Müdürü Yelkenci de günün anısına emekli öğretmenlerimize çiçek ve hediye takdim etti.

27-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.