İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğe İlk Defa ve Yeniden Görevlendirme Başvuruları İle İlgili Önemli Duyuru

Müdürlüğe İlk Defa ve Yeniden Görevlendirme Başvuruları  İle İlgili Önemli Duyuru

İlgi : a)Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik
        b)19/09/2014 tarih ve 4045649 sayılı yazı.
       
      İlgi (a) Yönetmelik hükümleri gereğince, dört yıllık görev süresini tamamlayarak değerlendirmeye alınan müdürlerden yapılan değerlendirme sonucu 75 puanın altında alarak yöneticilik görevi sona eren ve öğretmen olarak ataması yapılanlardan ilgi (a) Yönetmeliğin 22. maddesi kapsamında müdürlüğe yeniden başvuruda bulunacakların; MEBBİS Başvuru Modülündeki engelleme nedeniyle başvuruda bulunamamaları nedeniyle mağdur edilmemeleri ve  başvuruda bulunabilmelerinin sağlanabilmesi  için ivedilikle  atandıkları görev  yerlerindeki görevlerine başlamalarının yapılması ilgi (b) yazımız ile bildirilmişti.

     Ardından Bakanlığımızca MEBBİS Başvuru Modülünde yapılan güncelleme neticesinde, yöneticilik görevi sona erdirilerek öğretmen olarak ataması yapılanların atandıkları görev yerlerine başlamadan da başvuruda bulunabilmelerine olanak sağlanmıştır. Bu nedenle mağduriyetlerin oluşmaması için bu durumda olanların görevlerinden ayrılmadan  Müdürlük başvurusunda bulunabileceklerdir.

   İlgililere önemle duyurulur.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.