İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Model Birleşmiş Milletler (MUN) Programı´nın Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL) tarafından Yıldız Vera´da düzenlenen Model Birleşmiş Milletler (MUN) Programı´nın açılış töreni 3 Haziran Perşembe günü  gerçekleştirildi.
Model Birleşmiş Milletler (MUN) Programı´nın Açılış Töreni Gerçekleştirildi

MUN (Model Birleşmiş Milletler) lise ve üniversite öğrencilerinin küresel konu ve sorunları tartıştığı ve bunlara çözüm ürettiği, devletlerin temsilcilerinin rollerini öğrencilerin canlandırdığı bir platformdur. MUN, ulusal ve uluslar arası düzeyde uygulamalara liderlik etme kapasitelerini güçlendirme ile kalmayıp katılımcıların akademik bilgi ve yabancı dil becerilerini kullanarak kültürler arası etkileşimi ve kaynaşımı sağlar. Katılımcıların gerektiğinde farklı görüşleri de temsil etmelerini sağlayan MUN, bu sayede katılımcılara objektif bir bakış açısı kazandırır.

Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ,  sosyal bilimler ve dünyayı tanıma açısından çok önemli bir projede bulunduklarını belirterek, düşünenlere ve uygulayanlara teşekkür etti.

Yelkenci, dünyada yaşanan çok büyük sorunlar olduğuna dikkati çekerek, BM´nin geçmişi ve teşekkül ettirilmesi sürecini anlattı.

BM´nin dünyanın sorunlarını çözemediğini aktaran Yelkenci, "Dünyada bütün ülkeler için hukuk ve adalet gereklidir. Bu manada Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi dünya elbette beşten büyüktür. Yabancı dil becerilerini geliştirecek bu çalışmanın önemi çok büyüktür. Siyasi bir deha olan Abdülhamid´in gölgesinde yapılması daha da önemlidir." dedi.

Yelkenci, Sultan Abdülhamid´in dünya siyasetindeki önemine vurgu yaparak, onun manevi huzurunda yapılan çalışmanın hayırlı olmasını temenni etti.

 03-06-201603-06-201603-06-201603-06-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.