İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mobilya Sektörüyle İş Birliği

Mesleki ve teknik eğitim sektörünün öncüleriyle kurumsal iş birliklerimiz artarak devam ediyor. 
Mobilya Sektörüyle İş Birliği

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Fatih Kıral Mobilya arasında iş birliği protokolü imzalandı.  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzdeki imza töreninde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fatih Kıral, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız Sayın Menderes Kaya ve Serkan Gür yer aldı.

Törende konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu, “İstanbul güçlü ve dinamik bir şehir. Türkiye mobilya üretiminin en önemli merkezlerinden biri… Bizim de burada bu alana nitelikli iş gücü yetiştiren okullarımız var. Çocuklarımız bu alanda hem öğrenim görüyor hem de üretim yapıyorlar. Öğrencilerimize mobilya sektörümüz de desteklerini esirgemiyor. Kendilerine bu vesileyle teşekkürlerimi iletiyorum.  Protokolle öğrencilerimizin tasarım hayallerinin artacağına inanıyorum. Bizim iş birliklerimiz işte tam da bu manada onların önünü açıyor.” dedi.

Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fatih Kıral “ Firmamız kendi iş alanında öne çıkan önemli bir kurumdur. Bu nedenle mesleki eğitim alanında önemli çalışmalar yapmak istiyoruz. Mobilya sektörüne kalifiye eleman yetiştirme, tasarım konuları başta olmak üzere sektörün gündemindeki tüm konularda ortak hareket etmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu konuda Millî Eğitim Bakanlığımızla iş birliği içerisinde olmaktan sektörümüz ve geleceğimiz adına mutluyuz.” dedi.

Sektöre, kaliteli ve köklü bir değişim getirmek gayesiyle imzalanan protokolle mobilya ve iç mekân tasarımı alanı ile ilgili eğitim ve öğretim yapılan sınıflar kurulacak ve iyileştirilerek. Mobilya sektörüyle iş birliği sayesinde okullarımızın mobilya ve iç mekân tasarımı alanı öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim kursları ve seminerler düzenlenecek. Firmanın eğitim/üretim tesislerinde işbaşı eğitimleri verilecek.  

Alan öğrencileri Fatih Kral Mobilyanın eğitim/üretim tesislerinde beceri eğitimi ve staj yapabilecek. Öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında öğrencilerin firma bünyesinde istihdamlarının sağlanacak. Çerçeve öğretim programının ve eğitim materyallerinin hazırlanması/güncellenmesi çalışmaları hız kazanacak. Okulda Tasarım Beceri Atölyesi kurulacak. Yapılması hedeflenen çalışmalar arasında mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi için toplantı, seminer, konferans, yarışma vb. farkındalık ve deneyim paylaşımı faaliyetleri de yer alıyor.

24-04-201924-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.