İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yelkenci’den Sağlık Bilimleri Üniversitesi´ne Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ü ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürümüz Yelkenci’den Sağlık Bilimleri Üniversitesi´ne Ziyaret

Üsküdar Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane kampüsünde gerçekleşen ziyarette Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Erdöl, tarihi eski yıllara dayanan,uzun yıllar “Haydarpaşa Lisesi” olarak kullanılan üniversite binasını Müdürümüz Yelkenci’ye tanıttı.

Ziyarette konuşan Müdürümüz Yelkenci, Haydarpaşa Lisesi mezunu olarak öncelikle lise yıllarının geçtiği bu tarihi binada, Sayın Rektör Prof. Dr. Erdöl’ü ziyaret etmekten dolayı ziyadesiyle bahtiyar olduğunu belirtti.

Sultan II. Abdülhamit Han döneminde büyük bir ufukla tıp eğitiminin bütüncül bir bakış açısıyla yapılması üzerine tasarlanmış Mekteb-i Şahane’nin tekrar ihya edilmesi fikrinin ve bu fikrin vücut bulmasının güzel bir netice olduğunu dile getiren Yelkenci,sözlerini şöyle tamamladı:

 “Bu çerçevede üniversitemiz eğitim ve sağlık alanlarına hayırlı olsun, Sayın Rektörümüz kıymetli Hocamız Cevdet Erdöl’ede bireysel projelerinde başarılar diliyorum.”

27-01-201727-01-201727-01-201727-01-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.