İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer Yıldız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümü nedeniyle  kutlama mesajı yayınladı.
Millî Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanı ile Milletin üstünlüğü kabul edilerek, bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur.Cumhuriyetimizin hoşgörü ve demokrasi ikliminde, her alanda başarılı bireyler yetiştirerek, Dünya devletleri arasındaki yerimizi almak hedefi doğrultusunda birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, milletimizin ulvi değerlerine bağlı kalarak, en müreffeh ve en medeni toplumu oluşturmak görevimiz ve gayemizdir. 91 yıllık Cumhuriyetimiz karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıldönümüne ulaşmış olmanın sevinç ve coşkusunu milletçe yaşadığımız bu anlamlı günde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içerisindeyiz.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleştirilen kurtuluş mücadelesinin paha biçilmez tacı olan Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümünde tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla yâd ediyor; aydınlık yarınlara ümitle ve gururla baktığımız engin bir ufuk olan Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.

 

 

 

Dr. Muammer YILDIZ
             İstanbul Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                               

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.