İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu Toplantısı

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu İl Koordinatörlüğü toplantısı yapıldı.
Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu Toplantısı

Millî Eğitim Bakanlığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası arasında geçen yıl "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalanmıştı. Protokol; mesleki ve teknik eğitimde, sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye hızla ve etkin şekilde uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine aktif şekilde katıldığı bir yapıyı tam anlamıyla hayata geçirebilmeyi amaçlıyordu. Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Suriçi Toplantı Salonunda Protokol Yürütme Kurulu İl Koordinatörlüğü toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Gür, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, Sayın İsrafil Kuralay, İstanbul Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sayın İrfan Özhamaratlı ve kurum yetkilileri katıldı.

Geçen yıl imzalan protokol kapsamında gelinen noktayla ilgili değerlendirmelere yer verilen toplantıda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün sunumunun ardından İSO ve İTO yetkilileri protokole dair işleyişi değerlendirdi. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra İTO ve İSO tarafından hamiliği üstlenilen 93 okulumuzun öğrenci alımı, öğretmen atama ve yönetici görevlendirme süreçleri, müfredat hazırlanması konusundaki çalışmalar, Üreten Okullar Projesi kapsamında faaliyet gösteren döner sermaye işletmelerinin işlerliği, patent, faydalı model çalışmaları, öğretmen ve yönetici eğitimleri konusunda değerlendirmelerde bulunuldu.

Sürecin yönetimini hızlandıracak ve pratikleştirecek öneriler her üç kurum tarafından sunularak kurumların katılım ve katkılarının en üst düzeye erişmesi için sorumluluk paylaşımı yapıldı. Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Lezzet Atölyesi ziyaret edilerek, öğrencilerle sohbet edildi.

16-01-202016-01-202016-01-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.