İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

İstanbul Valiliği, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ile TOGEM-DER kadın ve genç istihdamı için bir araya geldi.
MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

İstanbul Valiliğimiz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Toplumsal Gelişim Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (TOGEM-DER) yeni bir iş birliği için el ele verdi.

Kadınların ve gençlerin meslek edinmelerine ve istihdamlarına ilişkin çeşitli sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen iş birliği protokolüne İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İstanbul Milletvekili TOGEM-DER İcra Kurulu Başkanı Sayın Belma Satır, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Füsun Türken Uysal, Üsküdar Kaymakamı Sayın Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sinan Aydın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sayın Mustafa Öztürk ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Özmen katıldı. 

Yaygın Kurs Merkezleri

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Toplumsal Gelişim Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (TOGEM-DER) arasında; dezavantajlı gruplara daha iyi bir gelecek hazırlamak için Türkçe kursları ile meslek edindirme kursları açmak ve istihdamlarına yönelik mesleki eğitimlerini belgelendirmek amacıyla imzanan protokolde kurs merkezlerinin açılması ve yaygınlaştırılması görüşüldü. 

Kurs Bitirme Belgesi

Kursların İstanbul genelinde 44 halk eğitimi merkezi ile 39 ilçedeki, hayat boyu öğrenme merkezi olarak belirlenen 1576 okul dahil olmak üzere uygun olan her yerde açılması sağlanması, açılan kursların sonunda yapılan sınav sonucunda başarılı olanlara kurs bitirme belgesinin e-yaygın sistemi üzerinden verilmesine karar verildi.

Alınan kararlara göre iş birliği protokolü süresince açılan kurslara ve yapılan istihdama yönelik ara değerlendirmeler belli aralıklarda yapılacak.

 

03-01-202203-01-202203-01-202203-01-202203-01-202203-01-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.