İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Masal Yolculuğu Sürüyor

Kütüphanede Hayat Var Projemiz yine öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi masalların büyülü dünyasına götürdü.
Masal Yolculuğu Sürüyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Kütüphanede Hayat Var Projemizkapsamında 15 masalcı öğretmenimiz beşinci kez okullarının kütüphanesinde, konferans salonunda, sınıflarda yine öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi masalların büyülü dünyasına götürdü.

Kim, Neredeydi?

Masalcı öğretmenlerimizden Elif Konar Özkan Üsküdar Hezarfen Ahmet Çelebi Ortaokulunda, Ümit Yaşar Özkan Maltepe Binbaşı Necatibey İlkokulunda, Şöhret Ela Kaya Çekmeköy Mimar Sinan İlkokulunda, Elif Sami Esenler Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulunda, Dilara Köktürk Erden Bayrampaşa Hacı İlber İlkokulunda, Adil Kıdıl Başakşehir Nurettin Topçu İlkokulunda, Sema Yaylı Kağıthane Kemal Halil Tanır İlkokulunda, Betül Köse Adalar Şehit Murat Yüksel İlkokulunda, Sedat Cankılıç Kartal İstanbul Borsa İmam Hatip Ortaokulunda, Arzu Kılıçtepe Kartal Soğanlık İlkokulunda, Necibe Gümüşkaya Bozkurt Maltepe Fındıklı Şehit Gökhan Soylu İlkokulunda, Özlem Yılmaz Beykoz Defterdar Mehmet Bey İlkokulunda öğrencilerimize masallarını anlattı.

Neler Anlattılar?

Özlem Yılmaz; Beykoz Defterdar Mehmet Bey İlkokulunda çocuklara arkadaşlığın ve hayal etmenin gücünü sezdiren “Güneş ve Arkadaşları” adlı masal anlattı. Aynı zamanda, Öykü Uyar Tekşen’in sözlerini yazdığı ve Onur Tekşen’in bestesini yaptığı “Sen de söyle şarkını” adlı şarkıyı çocuklarla birlikte söyledi.

Betül Köse; Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulunda öğrencilerimize “Limon Kız” masalını anlattı.

Yurdanur Ay Paşa; Silivri İlkokulunda öğrencilerimize “Limon Kız” masalını anlattı.

Şüheda Şahin; Kartal Mehmet Hilmi Altay İlkokulu ve Kartal Şeyh Şamil Ortaokulunda akıl her şeyden üstündür ve iyilik yapan iyilik bulur demek için, bu dünyada asıl varlık cüzdanınızda değil sevdiklerinizdir temalı “Oduncunun Kızı” masalını anlattı.

Elif Konar Özkan; Üsküdar Hezarfen Ahmet Çelebi Ortaokulunun konferans salonunda ve kütüphanesinde hem Pazartesi hem Perşembe günü öğrencilerimizi “Taşlangoz´un Masalı”, “Dünyayı İçen Kurbağa”, “Yağmur Masalı”, “Yumurta Büyüklüğünde Tohum” masalları ile buluşturdu.

Sevil Zekiye Uygun; Bahçelievler Yayla İlkokulunda arkadaşlık ve akran zorbalığı üzerine kurulan doğaçlama bir masalı çocuklardan gelen dönütlere göre yorumladı.

01-04-201901-04-201901-04-201901-04-201901-04-201901-04-201901-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.