İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lisan Akademisi

Lisan Akademisi, İngilizce öğretmenleri ile buluşmaya devam ediyor.
Lisan Akademisi

Lisan Akademisi, İstanbul Öğretmen Akademileri ilkeleri doğrultusunda salgın döneminde de ara vermeksizin eğitimlerine devam etti. Canlı yayınlardan, webinarlardan ve bireysel olarak tek tek kişilerden alınan geri bildirimlerde etkinliklere yönelik memnuniyetin ve ilginin son derece yüksek olduğu gözlendi. Katılımcıların tamamı Lisan Akademisi programının kişisel gelişimlerine büyük katkısı olduğunu, kendilerini yenilediklerini ve mesleki anlamda tazelendiklerini ifade ettiler. Katılımcılar ayrıca bu programı bitirmiş olmalarına rağmen gelecek sene yapılacak olan akademiye katılmak istediklerini ve akademiyi çevrelerindeki diğer öğretmen arkadaşlarına tavsiye edeceklerini belirttiler.

Lisan Akademisi kapsamında yürütülen bir başka faaliyet farklı branştan öğretmenlerimize yönelik açılan İngilizce konuşma atölyesi oldu. Atölyede öğretmenlerimize etkileşimde bulunma, bir sohbeti başlatma ve sürdürmeden başlayıp kariyer planı ve proje hazırlayıp yürütmeye kadar farklı konularda uzmanımızın önerileri ve tasarladığı eğitim programı doğrultusunda İngilizce pratik yapma fırsatı verildi. Yine Lisan Akademisi programında olduğu gibi katılımcıların programdan çok memnun kaldıkları alınan geri bildirimlerde gözlendi.

Salgın sürecinde ayrıca İstanbul dışından değerli akademisyenlerimiz de instagram canlı yayınlarıyla öğretmenlerimizle buluştu. Pamukkale Üniversitesinden Prof. Dr. Turan Paker, Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Amanda Yeşilbursa, ODTÜ Üniversitesinden Doç. Dr. Betil Eröz, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Prof. Dr. Nalan Kızıltan, Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Arif Sarıçoban, Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Bena Gül Peker canlı yayınlarımızın konukları oldular.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.