İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS ve YKS Sınav Destek Çalışması

Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında 8 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik akademik destekler sürüyor.
LGS ve YKS Sınav Destek Çalışması

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında devam eden uzaktan eğitim sürecinde çocuklarımızın motivasyonunun kaybolmaması için çok önemli adımlar atıldı. Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında 8 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik sınav destek çalışmaları sürüyor. Öğrencilerin hem kaygılarını azaltmak hem de yeterliliklerini yükseltmek için soru çözüm saatleri gerçekleştiriliyor.

İrtibatı Koparmamak

Sınava hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük gayret sarf ettiklerine işaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Öğretmenlerimiz, çocuklarımızın daima yanlarında oldular; velilerimizle irtibatı hiç koparmadılar. Çocuklarımızın eksiğinin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Elde ettiğimiz sonuçlar, gerçekten mutluluk verici. Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında çalışmalar yürüten öğretmenlerimizin çok istekli ve arzulu olduklarını görüyorum. Gönüllü öğretmenlerimiz müfredatı takip ettikleri çevrim içi ders anlatımları dışındaki zamanlarda fedakârlık yaparak öğrencilere umut olmakta ve soru çözüm saatleri gerçekleştirmekteler.  Doğrusu bundan da mutluluk duyuyorum. Çalışmaya emek veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Akademik Destek Süreci

Sınavlarda ortaya çıkması muhtemel kaygı düzeyini dengeleyebilmenin en önemli çözümü bol soru çözmektir. Çözülen soru sayısı arttıkça ve özellikle doğru çözüm yolları öğrenildikçe özgüven artar. Soru çözüm saatleri ile antrenman yapmış olan öğrenci için nasıl sporla vücut kası gelişiyorsa bu yolla da zihni gelişir. Bu bağlamdaki destek çalışması kapsamında öncelikle tüm ilçelerimizdeki Umudum Öğretmenim Projesi kapsamındaki öğrencilerden 8 ve 12. sınıf öğrencileri listelendi. Bu listeler ilçe millî eğitim müdürlüklerine ve koordinatörlere elektronik postayla ulaştırıldı. Listedeki öğrenciler ile belirlenen rehber öğretmenlerimiz telefon görüşmeleri yaparak süreçleri yakından takip ediyor.

Öğrencilerin salgın sürecindeki sıkıntıları göz önüne alınarak şayet ihtiyaç duyuluyorsa motivasyon görüşmeleri gerçekleştiriliyor.  Öğrencilerimizin tamamladığı konuları unutmamak için mutlaka soru çözümlerine zaman ayırmaları gerektiği üzerinde durularak haftalık çözdükleri soru sayısı ve deneme sınavları takip ediliyor. Öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları akademik destek konusunda bilgi alınarak gerekli yönlendirmeler yapılıyor.  Günlük rutinlerini tekrardan düzenlemeleri için rehberlik ediliyor.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.