İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutup Yıldızı Kampanyası

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Öğretmenim Elimi Tut Projesi kapsamında tıbbi gereksinimi bulunun çocuklarımıza hijyen ve kırtasiye malzemeleri ulaştırıldı.
Kutup Yıldızı Kampanyası

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Öğretmenim Elimi Tut Projesi kapsamında tıbbi gereksinimi olan çocuklarımızla hastane sınıflarımızda öğretmenleriyle buluşuldu. Hedefimiz onlara iyi ve sağlıklı bir gelecek oluşturmak üzerine kuruluydu.

Tıbbi gereksinimi olan çocuk hastalarımızın tüm tedavi süreçlerinde yanlarında olduk,  koronavirüs günlerinde de olmaya devam ediyoruz. Hastanelerimizin çocuk servislerinin hijyen ve kırtasiye malzemelerinin karşılanması amacıyla başlatılan 'Kutup Yıldızı Kampanyası' ile de çocuklarımızın tedavileri nerede ise bizler de orada olma amacını gerçekleştirmeyi hedefledik.

Uzaktan eğitim sürecinde hastanedeki çocuklarımız için öğretmenlerimizle EBA platformuna erişimleri, online terapi ve canlı ders uygulamaları için altyapı oluşturuldu. Meslek liselerimizde üretilen 20 bin maske İstanbul Sanayi Odası Vakfı'nın desteğiyle hastanelerimize ulaştırıldı. Kampanya ile Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi, Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi, Çapa Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi, Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi ve Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki çocuklarımıza ulaşıldı.

Hazırlanan hastane sınıfı yardım kolisinde maske, el dezenfektanı, bebek şampuanı, pompalı sıvı sabun, kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, kâğıt bardak, eldiven, zemin dezenfektanı, kurşun kalem, çizgili defter, resim defteri, keçeli kalem, silgi, kalemtıraş bulunuyor. Bu malzemeler hastanelerimize teslim edildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte hareket ederek çocuk hastalarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanması için çalışıyor. Öğretmenlerimiz, sağlık personellerimize destek vermeye devam ediyorlar.

03-04-202003-04-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.