İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Küçük Parmaklar Projesi

Küçük Parmaklar Projesi kapsamında sağlanan tabletler, İTO Başkanı Sayın Şekib Avdagiç tarafından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'ya teslim edildi.
Küçük Parmaklar Projesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye genelinde salgın sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkânı olmayan 30 bin öğrenci için "Tabletsiz Öğrenci Kalmasın" hedefiyle yola çıkılarak, başlatılan kampanya devam ediyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), salgın döneminde derslerini takip etmeleri için ihtiyaç sahibi öğrencilere 1.366 adet klavyeli tablet temin etti. Uzaktan eğitimin devam ettiği süreçte İTO, TOBB öncülüğündeki Küçük Parmaklar Projesi kapsamında sağlanan tabletler, İTO Başkanı Sayın Şekib Avdagiç tarafından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'ya teslim edildi.

İTO Başkanı Avdagiç, oda olarak TOBB öncülüğündeki Küçük Parmaklar Projesi'ne büyük destek verdiklerini aktardı. Avdagiç, yatırımların en güzelinin, insana yapılan yatırım olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bilhassa salgın şartlarında çocuklarımızın eğitimden ayrı kalmamaları ve bilgiyi erişebilmeleri çok önemli. Özellikle teknolojiyi kullanan ve üreten bir nesil yetiştirmek için elimizdeki her türlü imkânı kullanmak zorundayız. Bu amaçla İTO olarak okul yapımından meslek liselerinin himaye edilmesine kadar birçok projeyi yürütüyoruz. Bugün de Millî Eğitim Bakanlığımızın ve TOBB'un öncülüğünde, çocuklarımızı teknolojiyle buluşturmak için attığımız adım, ülkemizin geleceğine duyduğumuz umudu da ileri taşıyor. 1.366 adet tablet, inanıyorum ki sadece eğitim için değil, aynı zamanda insan kalitesini ileri taşıma noktasında da yapılmış önemli bir katkı olacaktır. İTO olarak içinden çıktığımız şehrin çocuklarına yönelik sosyal sorumluluk projelerimizi artırarak sürdüreceğiz."

Tabletler sayesinde daha çok öğrenciye ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı da "Millî Eğitim Bakanlığımız ve tüm eğitim camiası olarak hedefimiz, güncel ve ileri teknolojiyi eğitimle bir araya getirmek. Okulların dört duvar arasından çıkıp hayatın her alanına yayıldığı bu çağda her tablet, çocuklarımızın geleceğe açılan kapısı olacaktır. İTO'nun verdiği bu desteği de çok önemsiyor ve İstanbul iş dünyasına teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.


04-02-202104-02-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.