İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynakçılık Alanında Türkiye İkincisiyiz

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5. Halil Kaya Gedik Liseler Arası Kaynakçılık Beceri Yarışmasında Türkiye ikincisi oldu.
Kaynakçılık Alanında Türkiye İkincisiyiz

5. Halil Kaya Gedik Liseler Arası Kaynakçılık Beceri Yarışması  Türkiye genelinde 11-12 Haziran 2019  tarihlerinde kırk iki ilden 53 okulun katılımı ile yapıldı. Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaynakçılık dalı öğrencilerinden Murat Alemişoğlu ve danışman öğretmeni MehmetÇilek Türkiye ikincisi oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler Rusya'nın Kazan şehrinde 22-27 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 45. World Skills yarışması için hazırlanacaklar. Çalışma sonunda en iyi dereceye sahip bir öğrenci ve danışmanı Türkiye'yi kaynakçılık alanında temsil etmek üzere yarışmaya gönderilecektir. 

Bu yarışma ödül törenine, Millî Eğitim Bakanlığımız adına İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanımız Sayın Süleyman Akgül katıldı. 

19-06-201919-06-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.