İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Eğitim Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığınca, UNICEF işbirliği ve Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde, başta dezavantajlı çocuklar (özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personeli kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesini amaçlayan “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi” programının çalışmaları yürütülmektedir.


Çalışma  kapsamında yapılacak pilot uygulama için, kapsayıcı eğitime yönelik mesleki gelişim eğitimi programı geliştirilerek ihtiyaçlar doğrultusunda, kapsayıcı eğitime giriş, kapsayıcı öğretim ve değerlendirme, kapsayıcı öğrenme ortamları (fiziki ve psiko-sosyal), okul- aile ve toplum işbirliği, engeli olan çocuklarla çalışmak, Türkçenin ikinci dil olarak öğretilmesi,  şiddete maruz kalmış çocuklarla çalışmak, geçici koruma altındaki çocuklarla çalışmak, göç ve terörden etkilenmiş çocuklarla çalışmak, doğal afetten etkilenmiş çocuklarla çalışmak başlıkları altında on modül oluşturulmuştur. Bu modüllerin değerlendirilmesi için 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında eğitici eğitimi almış öğretmenler tarafından mahalli eğitimler düzenlenecektir.

Bu kapsamda, ilinizde bulunan öğretmenlerden eğitim almak isteyenlerin başvurularını yapabilmeleri amacıyla https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?1305 adresinde başvuru ekranı oluşturulmuştur. Başvurular;

- 23 Mayıs 2018- 4 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacaktır.
- İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından incelenecek ve eğitime katılacak öğretmenler belirlenecektir.

Söz konusu eğitimle ilgili başvuruların ilinizde bulunan tüm öğretmenlere duyurulması ve gerekli iş ve işlemlerin yapılması hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Doç. Dr. Semih AKTEKİN
Bakan a.
Genel Müdür

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.