İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı

İstiklal ve istikbal şairi Mehmet Akif Ersoy,  İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümünde Edirnekapı'daki kabri başında anıldı.
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı

Ülkemizin en zor şartlar altında bulunduğu dönemde kaleme alınan  İstiklal Marşımız, bağımsızlığımızın, geleceğimizin, milletimizin azim ve kararlılığının sembolüdür. Bu yüzden marşımız aynı zamanda İstiklal Harbimizin manifestosudur.

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programında, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Millî Mücadelenin amacını ve ruhunu dile getiren İstiklal Marşı'nın kabul edildiği 12 Mart'ta  "Hakk'ın Sesi Mehmet Akif" temalı program Edirnekapı'da bulunan Mehmet Akif Ersoy'un kabri başında icra edildi.

Mehmet Akif Ersoy'un kabri başında yapılan anma programında ilk önce Eyüpsultan Camii imamı Metin Çakar tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, ardından İstanbul İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç tarafından dua okundu. Daha sonra İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya tarafından Mehmet Akif Ersoy'un kabrine çiçek bırakıldı.

Mehmet Akif'in mücadelesini anlamanın ülkenin geleceği için önemli olduğunun vurgulandığı programa Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı çeşitli okullardan 300 öğrenci katıldı.

Programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yanı sıra, askeri erkân, yöneticiler, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve çok sayıda kurum temsilcisi katıldı.

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.