İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstersen Yaparsın

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında farklı ilçelerimizden öğretmenlerimizle 40. Büyük İstanbul Maratonu’na katıldı.
İstersen Yaparsın

Eğitim kurumları amaç, işleyiş ve ürün boyutuyla değerlendirildiğinde toplumun tamamını ilgilendirir. Bir ülkenin teknolojik anlamda gelişimi ve ekonomik kalkınmasının temelinde eğitilmiş insan gücü yer alır. Bu ise, doğrudan öğretmenler ve öğretmenlik mesleğiyle alakalı. Etkileri toplumun tamamını ilgilendirdiği için öğretmenlik,  bireyin, dolayısıyla toplumun kaderini belirleyen bir meslektir.

Fark Et Fark Yarat

Bu bağlamda, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesini hayata geçirdi. Proje ile eğitim sistemimizin temel taşı olan öğretmenlerimizin çabalarını çeşitli etkinliklerle fark ettirmek amaçlanıyor. Aynı zamanda, öğretmenlerin eğitimle ilgili süreçlerde farklı görevler üstlenmesi, bağımsız projelerin planlanması, etkin ve etkili öğretmenliğin geliştirilmesi hedefleniyor. Önümüzdeki günlerde okul ortamlarında daha iyi şeyler yapılabileceğine inanan, olumlu bir fark yaratmaya çalışan binlerce öğretmenimizle çeşitli etkinliklerle bir araya gelinecek.

Proje kapsamında farklı sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğretmenlerin motivasyonlarının yükseltilmesi ve dolayısıyla iş verimliliğinin arttırılması çerçevesinde etkinliklere katılmak da yer alıyor. Bu çerçevede Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında farklı ilçelerimizden öğretmenlerimiz İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil ile birlikte 40. Büyük İstanbul Maratonu’na katıldı. Şişli’de buluşan öğretmenlerimiz maratona birlikte katıldılar. Bu yıl ilk kez uygulanan projeye gösterilen ilgi ve gönderilen destek mesajları, eğitim ortamlarımızın aydınlık geleceği hakkında birer ipucu niteliğinde.

Sevgide Derece Yaptık

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un düzenlediği organizasyonun en büyük koşusu olan 42 kilometre 195 metrelik maratona ilgi büyüktü. Maratonun başlangıcını  15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ile verdi.

40. İstanbul Maratonu’nu erkeklerde Kenyalı atlet Felix Kimutai, parkur rekoru kırarak kazandı. Maratonda kadınlarda da Kenyalı atlet Ruth Chepngetich, parkur rekoru kırarak birinci oldu.

11-11-201811-11-201811-11-201811-11-201811-11-201811-11-201811-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.