İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle Taksim Atatürk Anıtı'nda bir tören düzenlendi.
İstanbul'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Törene, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın yanı sıra öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve gaziler katıldı. Cumhuriyet Anıtı'na  çelenklerinin sunumuyla başlayan törende, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'mız okundu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın günün anlam ve önemine ilişkin gönderdiği mesajı okundu.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müz tarafından okullar arasında düzenlenen "İstanbul'un Kurtuluşu ve Kahramanlık" konulu şiir yarışmasında birinci olan Maltepe Hasan Şadoğlu Ortaokulu öğrencisi Efe Murat Solmaz, şiirini seslendirdi.

Kıtaları, kültür ve medeniyetleri buluşturan aziz İstanbul'umuzun düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle düzenlenen törende, İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi. 

Tören, Mehter Takımı'nın gösterisi ile son buldu.

06-10-201906-10-201906-10-201906-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.