İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul'da Türkiye Öğretmenler Kupası Başvuruları

Sporun birleştirici gücüne inanan İstanbul'da öğretmenlerimizin Türkiye Öğretmenler Kupası etkinliklerine başvuruları yoğun bir şekilde devam ediyor.
İstanbul'da Türkiye Öğretmenler Kupası Başvuruları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, sporun birleştirici gücüyle tüm öğretmenleri sahalarda buluşturmaya hazırlandıklarını ifade ederek, hazırlıkları tamamlanan Türkiye Öğretmenler Kupası etkinliklerin Ekim ayında başlatılacağını bildirdi.

Meslektaşlarını 7-16 Ekim'de turnuvaya başvuruda bulunmaya davet eden Bakanımız Selçuk, "Kaybedenin olmadığı, kalplerimizin aynı heyecanla attığı bir turnuva için gün sayıyoruz. Bütün meslektaşlarımızla aynı heyecanı yaşamak için Türkiye Öğretmenler Kupası'nda buluşuyoruz."diye konuştu.

Organizasyonla öğretmenlerin motivasyonlarını artırıp, okullar arasındaki iletişimi güçlendirmeyi ve sporu geniş kitlelere yaymayı hedeflediklerini belirten Bakanımız Selçuk, "Sporun birleştirici gücüyle öğretmenler arasındaki dayanışma ve birlik ruhunu, öğretmenler odasından hayatın her alanına taşıyacağız." dedi.

Spor Yolculuğu Başlıyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müze bağlı tüm kurumlarımızda görev yapan öğretmenlerimizin Türkiye Öğretmenler Kupası etkinliklerine katılmalarını sağlamak için gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Anadolu ve Avrupa yakasında 8-9 Ekim 2019 tarihlerinde 2023 Vizyonu doğrultusundaki projelerimizle ilgili 39 ilçemizin özel büro temsilcilerinin katılımıyla yapılan koordinasyon toplantıları başta olmak üzere Türkiye Öğretmenler Kupası etkinliklerine başvuru süreci ve ilçe takımlarının oluşturulmasıyla ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

Öğretmenlerimiz ekip arkadaşlarıyla, iş birliği içinde büyük bir gayret ile Türkiye Öğretmenler Kupası'na hazırlanıyor. Tüm ilçelerimizde ilçe tertip komiteleri oluşturuldu. Takımlarımız belirlenen yetkin ve deneyimli teknik sorumlular tarafından duyurular ve seçmeler yapılarak  oluşturulma sürecindedir. Bu çerçevede 39 ilçemizin tamamı en az bir branşta İstanbul Türkiye Öğretmenler Kupası'na katılarak organizasyona renk katacaklar. Kısa sürede sağlanan bu başarı hepimizi mutlu eden bir sonuç.

Turnuva 4 Ana Dalda Yapılacak

Turnuvaya resmî ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler katılabilecek. Spor etkinliklerinde, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün uygulama talimatı, uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatları esas alınacak. Etkinlikler kapsamında her ilçe bünyesinde ayrı takımlar oluşturulacak. Her öğretmen, sadece bir branşta ve takımda müsabakalara katılabilecek.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonlarının iş birliğinde hazırlanan turnuvada öğretmenler, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışacak.

Başvuruların ardından 21-30 Ekim'de yapılacak il birinciliği müsabakalarının sonuçları 31 Ekim'de açıklanacak.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz 1, Karadeniz 2, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere, 8 bölgedeki bölge birinciliği müsabakaları, 4-12 Kasım'da yapılacak, sonuçlar 13 Kasım'da duyurulacak. Her bölgenin birincisi, Öğretmenler Günü haftasında Ankara'ya gelerek şampiyonluk için ter dökecek.

Türkiye finalinde ilk 3'e giren takımlara kupa, sporcu öğretmenlere madalya ve başarı belgesi verilecek. İl ve bölge birinciliği müsabakalarında bir üst tura katılmaya hak kazanan takımların sporcularına da İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından madalya takdim edilecek.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.