İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL'DA ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının birinci döneminin sona ermesiyle öğrenciler İstanbul'da karnelerini aldı.
İSTANBUL'DA ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI

İstanbul valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Fatih Aksaray Mahmudiye Ortaokulu'nda öğrencilere karnelerini vererek heyecanlarına ortak oldu.

Düzenlenen karne törenine İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Fatih Belediye Başkanı Sayın M. Ergün Turan, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenler odasında öğretmenler ve idarecilerle bir araya gelen İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, öğretmenlerle sohbet etti.

5/B sınıfı öğrencilerine karnelerini ve başarı belgelerini veren Yazıcı, öğrencilere: "Tatilinizi keşfederek, hayal ederek, okuyarak, oyunlar oynayarak, dinlenerek, kültürel faaliyetler içinde salgın tedbirlerine uyarak, sporla uğraşarak geçirmenizi diliyorum." dedi. Söz konusu becerilerin bir hobi gibi yaşam alışkanlığı hâline getirilmesinin çok değerli olduğunu ifade eden Yazıcı, tüm öğrencilere sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diledi. 

Ardından müzik sınıfına geçerek öğrencilerin söylediği "Türkiyem" şarkısını dinleyen Yazıcı, öğrencilerin karne sevincini paylaştı. 

Beraberindeki heyet ile okulu gezen Yazıcı, okul bahçesinde öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Karne töreninin ardından değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı şunları söyledi: 

"İstanbul'daki öğrencilerimizle bugün karne heyecanını birlikte yaşıyoruz." 

"Salgın sürecinin devam ettiği koşularla birlikte ara vermeden yüz yüze sürdürdüğümüz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin bugünkü heyecanını paylaşıyor ve bu zorlu sürecin kahramanları olan, onları güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum."

"Değerli meslektaşlarımız bu süreci sabır, aşk ve iştiyakla gerçekleştirdiler. Yüz yüze eğitim dönemi boyunca güçlü yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimiz için gösterdikleri üstün gayretten dolayı tebrik ediyorum ve hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğretmenlerimiz salgın sürecinde yüz yüze gerçekleşen bu zorlu sürecin üstesinden yılmadan, yorulmadan, taviz vermeden titizlikle geldi. Bu süreçten beklentimizin çok ötesinde faydalar sağlandı. Bu başarının mimarı öğretmenlerimizdir."

"2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bu günde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak 7 Şubat'ta tekrar buluşmak ve umutlu yarınlarımız için yepyeni cümleler kurmak ümidiyle.  İyi tatiller olsun."

 

22-01-202222-01-202222-01-202222-01-202222-01-202222-01-202222-01-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.