İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL’A HOŞGELDİN ÖĞRETMENİM

3 Kasım Pazartesi günü İstanbul Milli Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği; İETT Genel Müdürlüğü ve Gençlik Meclisinin de destek verdiği davet, Topkapı 1453 Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Geceye İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Muammer Yıldız ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı da katıldı. 
İSTANBUL’A HOŞGELDİN ÖĞRETMENİM

 

İstanbul’a yeni atanan 1300’ü aşkın öğretmenin davet edildiği geceye  aralarında birbirinden önemli isimlerin de olduğu 1500’ü aşkın davetli  katıldı.

                Gecede konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, çiçeği burnunda öğretmenlere: “Sizler mesleklerin en kutsalı olan öğretmenliğe, İstanbul’da adım attınız. Bu toplumun mimarı, mühendisi olacaksınız.” dedi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer Yıldız ise konuşmalarında tüm yeni öğretmenlere hoşgeldiniz diyerek, bu mesleğin zorluklarla, meşakkatlerle dolu olduğunu belirterek bu yolda birlikte yürüyeceklerini belirtti. Eğitim ve öğretim için hissedilen heyecanın ne olursa olsun bitmemesi gerektiğini, bu heyecanla gelecek Türkiye´nin ancak güzel bir şekilde inşa edilebileceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı konuşmalarına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir Topbaş´ın selamını tüm öğretmenlerimize ileterek başladı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir döneme girildiğini söyledi. İstanbul´un çocuk ve gençlerinin kişisel gelişimleri için daha çok yapıcı projelere ihtiyaç olduğunu belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Genç eğitimcilere proje üretme çağrısında bulundu.

                Gecenin icrasında önemli rol oynayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi adına Şube Müdürü Murat Adalı da emeği geçen birimdeki tüm çalışanlara teşekkür ederek: “Başta Sayın Müdürüm Dr. Muammer Yıldız olmak üzere gecenin icrasında rol oynayan tüm belediye paydaşlarına ve personeline hasleten teşekkür ve tebrik ediyorum.” dedi.

                Program  İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer  Yıldız’ın   Necip Fazıl’ın “İstanbul”  ve  Sezai Karakoç’un “Masal” adlı şiirlerini okumasıyla devam etti.Program sonunda yeni atanan öğretmenlerimizin  görüşlerini aktarmasıyla son buldu.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.