İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Öğretmen Akademileri

İstanbul Öğretmen Akademileri uzaktan eğitimlerle devam ediyor.
İstanbul Öğretmen Akademileri

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Kovid-19 tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verildiği süreçte uzaktan eğitim programlarıyla öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi için bir dizi çalışma yürütüyor.

Bu kapsamda hazırlanan eğitim programları İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesinde sürdürülüyor. Uzaktan eğitimin başladığı haftadan itibaren çalışmalarını sürdüren akademiler, öğretmenlerimizin sunulan içeriklere her zaman ve her yerden ulaşabilmelerini ama aynı zamanda bilgi ve deneyim paylaşım ortamı sağlamayı öne çıkardı.

Gelişim Yolculuğu

Millet ödevimiz eğitimin birleştirici etkisiyle gelişim yolculuğunu sürdüren İstanbul Öğretmen Akademileri, uzaktan eğitim çözümleriyle öğretmenlere güvenli bir sosyal paylaşım platformu ve ihtiyaca yönelik eğitim içerikleri sunarak daha geniş kitlelere ulaşacağı anlayışıyla hareket ediyor. Akademilerimiz ve atölyelerimiz uzaktan eğitim çalışmalarında öncelikli olarak mevcut yıllık programında pandemi nedeniyle yapılamayan eğitimleri webinar aracılığıyla tamamlamayı hedefledi.

Eğitim ekosistemimizin temel sütunu öğretmenlerimizin gelişimini hedefleyen İstanbul Öğretmen Akademileri eğitim programlarının üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin iş birliğinde hazırlandığını anlatan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı öğretmenlerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan mesleki gelişim programlarının, uzaktan eğitimle öğretmenlerin hizmetine sunulduğunu ifade etti.

2023 Eğitim Vizyonu Hedefleri

Yazıcı "Bizler İstanbul Öğretmen Akademileri'nde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle, öğretmenlerimizin çok yönlü gelişimlerine katkı sunarak onlara yeni ufuklar açma gayretindeyiz. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak için zamanın ruhunu iyi okuyarak, var olan değerlerimize yenilerini ekleyip, o değerleri kurum kültürümüze ve uygulamalarımıza dâhil etmemiz gerekiyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçtiğimiz bu süreçte öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız uzaktan eğitim programlarına binlerce öğretmenimiz katılıyor. İstanbul Öğretmen Akademilerindeki eğitim faaliyetlerinin tamamı öğretmenlerimizin başvurusuyla şekillendi. Bu süreçte ise herkese ulaşabilecek bir anlayışla hareket ediyor. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, öğretmenlerimize yönelik hazırlanan mesleki gelişim programlarımızın uzaktan eğitim sistemine uygun yapılandırılmasına yönelik çalışmalarımız ise sürüyor." şeklinde konuştu.

Yazıcı ayrıca öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimini her zaman ve her yerden desteklemek için dijital mecralardan da yararlanıldığını belirtti.

Çoklu öğrenme ortamlarıyla her an ve daima karşılıklı etkileşim içindeki İstanbul Öğretmen Akademileri'nin twitter hesabından canlı yayınla da sunulan webinarlar akademiye kayıtlı olmayan öğretmenlerimiz tarafından da izlenebiliyor.

İstanbul Öğretmen Akademileri, öğrenmeyi tek yönlü bir akış olmaktan kurtaran, öğretmenlerimizin potansiyellerinin farkına varmalarını sağlayacak gerekli şartların tümünü oluşturmayı ön planda tutan bir anlayışla hareket ediyor. Canlı yayınlar bu hafta itibarıyla 25 bin 700 kişiye ulaştı.  Ayrıca yeni başlayan canlı Instagram söyleşileri ve YouTube üzerinden yayınlarla da tüm öğretmenlerimiz uzmanlar ve akademisyenlerle buluşabiliyor.

05-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.